Категорії
Інструменти

Скрипт для редактора Google Документи, який рахує, скільки ви пишете щодня

Під час роботи з текстовими документами часто виникає потреба визначити точну кількість слів або символів у тексті. Якщо ви користуєтеся текстовим редактором Google Документи, для окремого документа таку інформацію можна отримати через панель інструментів («Інструменти → Кількість слів»). Якщо ж виникає потреба відстежувати загальну статистику для всіх документів, з якими ви працюєте, можна скористатися сторонніми інструментами.

Письменник і блоґер Джеймі Тодд Рубін (Jamie Todd Rubin) написав скрипт Google Docs Writing Tracker, який збирає й аналізує інформацію про те, скільки слів у день пише користувач редактора Google Документи. Скрипт працює у фоновому режимі, після установки й налаштування не потрібно робити ніяких додаткових дій. Статистика збирається не тільки для файлів у форматі документів Google, але і для простих текстових файлів (.txt, .md, .html), які зберігаються на Google Диску.

Скрипт для редактора Google Документи, який рахує, скільки ви пишете щодня

Скрипт збирає таку інформацію:

  • Кількість слів, яку ви написали за день (в усіх документах, з якими працювали).
  • Скільки днів поспіль без пропусків ви пишете.
  • Скільки слів у день у середньому ви пишете.
  • Скільки днів поспіль ви досягаєте (або не досягаєте) поставленої цілі.

Установка

Для установки скриптів (їх два) потрібно:

  1. На Google Диску створити каталог, у якому будуть зберігатися всі робочі файли. У цьому каталозі потрібно створити ще один каталог — для «знімків» (попередніх версій) документів.
  2. Зробити на Google Диску копію таблиці, у якій буде зберігатися вся статистика.
  3. Налаштувати параметри в таблиці. Необхідно вказати адресу електронної пошти, ім’я каталогу (див. пункт №1). Також у параметрах таблиці («Файл → Налаштування електронної таблиці») потрібно правильно вказати свій часовий пояс. У таблиці задається ціль — скільки слів потрібно писати кожний день. За промовчанням вказано 500 слів.
  4. Встановити скрипти.
  5. Налаштувати тригери. Часовий пояс у налаштуваннях тригерів повинен збігатися з часовим поясом у налаштуваннях таблиці (див. пункт №3).

Процес встановлення скриптів описаний в інструкції.

Таблиця з налаштуваннями:

Таблиця з налаштуваннями

Після того, як ви все встановили й налаштували, залишається тільки писати. Головне не забувати, що всі робочі файли повинні зберігатися в одному каталозі. Для документів, створених в інших каталогах, статистика збиратися не буде.

У мене каталог для робочих файлів має назву «Чернетки». Ви можете використовувати будь-яку іншу назву.

Як працює скрипт

У вказаний у налаштуваннях час скрипт перевіряє каталог, у якому зберігаються робочі файли, і знаходить усі документи, у яких були внесені зміни. Якщо файл новий, для нього в каталозі «знімків» ще немає попередньої версії, тому в такому документі просто підраховується кількість слів. Інші документи порівнюються з попередньою версією, щоби підрахувати, скільки слів у ньому додалося за останню добу. Інформація заноситься в таблицю.

У стовпчику «D» — загальна кількість слів, написаних за день, у стовпчику «E» — середнє арифметичне за сім днів, у стовпчику «F» — ціль (скільки слів потрібно писати кожний день).

На адресу електронної пошти, яка вказана в налаштуваннях таблиці, раз на добу будуть надходити звіти. Лист із темою «Daily Almanac» буде містити інформацію про те, скільки слів написано за день, скільки днів без пропусків ви пишете, чи вдалося виконати ціль.

Лист із темою «Daily Writing» буде містити копії всіх текстів, над якими ви працювали протягом останньої доби.

Всю статистику можна зберігати в «Evernote», для цього в налаштуваннях таблиці замість звичайної поштової скриньки потрібно вказати спеціальний e-mail, отриманий у налаштуваннях «Evernote».

Коли робота над якимось документом завершена і його статистику вже не потрібно відстежувати, цей документ можна перемістити в інший каталог, а копію документа з каталогу «знімків» видалити.

Під час використання скрипта потрібно бути уважним і в жодному разі не редагувати файли з каталогу «знімків». Ці файли автоматично перезаписуються щоночі, і якщо ви зробите в них якісь зміни, ця інформація буде втрачена. Щоби не було плутанини, Джеймі Тодд Рубін радить помічати робочі файли «зірочкою».