Категорії
Письменництво

Книжка Алекса Корнелла «Знову творча криза?»

Якщо ви займаєтеся творчістю, ви, напевно, зустрічалися з таким явищем, як творча криза. Коли вам необхідно щось написати, намалювати, розробити дизайн, написати музику, а в голові немає жодної нової ідеї, жодної свіжої думки, взагалі нічого. Ви впадаєте в ступор і не знаєте, як рухатися далі. На такі випадки слід мати під рукою готовий план дій для виходу з такого стану. Усі ми різні, тому рішення, яке працює для однієї людини, може бути некорисним для іншої. Для кожного з нас дієвим може бути якийсь свій рецепт. Підказати такий рецепт може книжка, автором якої є Алекс Корнелл. Повна назва книжки — «Знову творча криза? 90 перевірених засобів подолати кризу і знову знайти натхнення».

Алекс Корнелл — відомий блоґер, дизайнер і музикант. Одного разу він взявся писати статтю для блоґу свого друга, але далі кількох абзаців справа не просунулася — його вразила творча криза. Щоби якось вирішити цю проблему, Алекс Корнелл звернувся до успішних дизайнерів, художників, музикантів і письменників із проханням поділитися своїми прийомами. З надісланих відповідей і була складена книжка «Знову творча криза?».

Порад у книжці багато, деякі з них повторюються, деякі можна назвати кумедними, а якісь — зовсім дивними (наприклад, проводити час в інтернеті й писати безглузді твіти, або створити гіпсові зліпки з рук і ніг).

Мені сподобався спосіб пошуку нових ідей, запропонований письменницею Джессікою Хейджи. Вона пропонує взяти будь-яку книжку, розгорнути її на будь-якій сторінці й вибрати випадкове речення. Потім закрити книжку, розгорнути її знову на інший сторінці і знайти інше речення. На основі цих двох речень, вважає Джессіка, можна створити нову історію. Якщо речення виявилися не дуже вдалими, можна повторити цю процедуру з іншою книжкою.

Ще один цікавий спосіб подолати творчий ступор — уявити, що вашу проблему вирішує якась відома особистість, людина, яка досягла успіху в якійсь галузі.

З порад, які наведені в цій книжці, кожен зможе вибрати щось дієве. Не обов’язково буквально слідувати запропонованим рекомендаціям, на їхній основі можна придумати свій оригінальний спосіб повернути натхнення.

Книжка має приємне й нестандартне оформлення, її можна купити як подарунок для творчої людини.