Категорії
Враження

Спектакль «Імперія янголів» за мотивами роману Бернара Вербера

Ходили вчора з друзями на спектакль «Імперія янголів» харківського авторського театру «Може бути». Спектакль поставлений за мотивами роману французького письменника Бернара Вербера.

Дізнавшись, на який спектакль ми підемо (вибирав не я), я одразу поліз до Вікіпедії, оскільки нічого не знав ані про Вербера, ані про його твори. І, чесно кажучи, коли я ознайомився із сюжетом роману, у мене виникли сумніви, що на його основі можна поставити хороший спектакль. Чомусь мені здалося, що цей сюжет не дуже підходить для втілення на сцені. Та я даремно сумнівався. Спектакль вийшов чудовим!

Вистава далека від сюжету книги, та інакше, мабуть, і не могло бути. Починається спектакль, як і роман, із загибелі головного героя. У спектаклі в нього інше ім’я — Андрій, і на відміну від книги він гине не від падіння літака, а потрапляє під колеса самоскида, що кілька разів кумедно обігрується. Після смерті Андрій потрапляє до загробного світу й зустрічається з янголом-охоронцем. Андрій теж стає таким янголом-охоронцем. Його завдання — допомогти своїй дівчини Наталії, яка страждає після його загибелі, та хлопцю на ім’я Жак.

У харківського театру вийшла цікава, оригінальна інтерпретація. Початок трохи збиває з пантелику, особливо епізоди з дитинства Жака, але потім сюжет затягує і вже з цікавістю слідкуєш за долею персонажів. У порівнянні з книжкою в спектаклі менше дійових осіб. Вистава вийшла яскравою й динамічною. Сподобалася гра акторів, особливо виділявся Роман Жиров, який грав головного янгола. У спектаклі багато кумедних моментів, але водночас сюжет змушує замислитися про серйозні речі.