Категорії
Інтернет

Які англомовні блоги я читаю

Так вже склалося, що здебільшого я читаю блоги англійською мовою. Про деякі з них я вже писав (див. Англомовні сайти про мінімалізм). Сьогодні хочу поділитися іншою частиною списку. Можливо, комусь буде цікаво.

Блог Джеймі Тодда Рубіна

Джеймі Тодд Рубін — американський блогер та письменник, який пише в жанрі наукової фантастики. Джеймі вдень працює в компанії, яка розробляє програмне забезпечення, а у вільний час багато читає й багато пише. Я слідкую за його блогом уже кілька років і не перестаю дивуватися, як він усе це встигає, працюючи повний день та маючи трьох дітей.

У блозі Джеймі багато пише про свій творчий процес та про інструменти, якими користується. Джеймі любить збирати різну статистичну інформацію про себе. Наприклад, кілька років він активно користувався редактором Google Документи й написав скрипт Google Docs Writing Tracker, який автоматично підраховує, який обсяг і яких саме текстів (пости в блог, художня проза, нонфікшн) він пише щодня.

Блог Метта Геммелла

Метт Геммелл — шотландський письменник, який мешкає в Единбурзі. Свій блог Метт веде з 2002 року. Раніше Метт займався розробкою програмного забезпечення, а з 2014 року вирішив присвятити свій час літературі. З того часу він встиг опублікувати дві книжки, написаних у жанрі гостросюжетного трилеру.

Раніше Метт часто писав у блозі про програмування, а після того, як зосередився на написанні книжок, став більше писати про свій творчий процес, про інструменти, якими користується, та про інші навколописьменницькі речі.

Блог Стіва Павліни

Стів Павліна — американський блогер та письменник, який проводить тренінги на тему особистісного розвитку. Стів Павліна є автором книжки «Особистісний розвиток для розумних людей», яка вийшла у 2009 році.

У блозі Стів багато пише про продуктивність, створення нових звичок, мотивацію, стиль життя та відносини. Стів детально описує власні експерименти, наприклад, із поліфазним сном, переривчастим та водяним голодуванням та інші.

Блог Шона Блана

Шон Блан — американський блогер і підприємець із Канзасу. Як зазначає сам Шон, понад усе йому подобається досліджувати та писати про креативність та сфокусованість. Також Шон пише про інструменти, робочі процеси та образ мислення, які потрібні для максимально ефективного використання часу та виконання творчих завдань.

Окрім особистого блогу, Шон Блан також керує невеличкою мережею веб-сайтів, присвячених темам керування часом, гаджетам та програмному забезпеченню.

Блог Кела Ньюпорта

Кел Ньюпорт — доцент кафедри інформатики Джорджтаунського університету й автор кількох книжок на тему самовдосконалення. Українською у 2018 році вийшла його книга «Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!», яку я планую найближчим часом прочитати.

Кел Ньюпорт є автором терміну «глибока робота» (deep work), що означає зосереджену роботу або навчання протягом значних відрізків часу без відволікань на електронні повідомлення та серфінг в інтернеті. Також він активно пропагує «цифровий мінімалізм». У своєму блозі Study Hacks Кел Ньюпорт багато пише про продуктивну та змістовну роботу в інформаційну еру.

Блог Дерека Сіверса

Дерек Сіверс — американський музикант, програміст та підприємець, найбільш відомий як засновник та колишній президент інтернет-магазину CD Baby, що продає компакт-диски незалежних музикантів. Написав кілька книжок, у яких ділиться досвідом ведення бізнесу та філософськими роздумами про життя.

На своєму сайті Дерек, який сам себе називає «неквапливим мислителем», публікує статті про різні підходи до життя, про мінімалізм та про переосмислення себе.

Блог Остіна Клеона

Остін Клеон — американський художник та письменник. Першою книжкою Клеона була оригінальна збірка віршів, створених із газетних статей, у яких зайві слова були замальовані чорним фломастером. Також Остін Клеон створив маніфест про творчість у цифрову епоху «Кради як митець» і книжку «Покажи свою роботу!», у якій розповідає про те, як творчій людині стати відомою.

Остін майже щодня публікує нові дописи в блозі, у яких багато фотографій його блокнотів із замальовками та нотатками. Також раз на тиждень відправляє підписникам блогу добірку з 10 цікавинок, якими, на його думку, варто ділитися — графічними матеріалами, текстами та цікавими посиланнями.

Блог Скотта Беркуна

Скотт Беркун — професійний спікер, визнаний експерт з управління проектами та автор кількох книжок. Він викладав творче мислення у Вашингтонському університеті та був регулярним коментатором на кількох відомих американських каналах. Також Скотт Беркун працював менеджером в Microsoft та Automattic.

У своєму блозі Скотт Беркун пише про бізнес, культуру, креативність та ділиться думками щодо написання книжок.