Категорії
Фільми

Комедійний детектив «Ножі наголо»

Якщо ви любите детективи, дуже раджу подивитися фільм режисера Раяна Джонсона «Ножі наголо» (оригінальна назва Knives Out), який вийшов наприкінці минулого року.

За побудовою сюжету це такий собі класичний детектив у дусі романів Агати Крісті. Події розгортаються здебільшого в заміському будинку відомого й багатого письменника Харлана Тромбі. Харлан Тромбі зібрав у себе всю свою велику родину, аби відсвяткувати разом своє 85-річчя і якось налагодити відносини між членами родини. Наступного ранку Тромбі знайшли з перерізаним горлом. Під підозрою опиняються всі члени родини Тромбі. Окрім поліції, розслідуванням займається приватний детектив Бенуа Бланк, якого винайняла невідома особа одразу після трагічної події в будинку Тромбі.

У фільмі є всі елементи, які мають бути в детективній історії: метикуватий сищик, обмежене коло підозрюваних, інтрига, несподівана розв’язка й навіть погоня. І все це Раяну Джонсону вдалося гармонійно поєднати з елементами комедії. Вийшло напрочуд цікаве кіно! Принаймні, я подивився його на одному диханні й отримав величезне задоволення.

Що стосується акторського складу, Джонсон зібрав у фільмі справжній зірковий ансамбль. Роль Харлана Тромбі виконує Крістофер Пламмер, якому, до речі, нещодавно виповнилося 90 років! Детектива Бенуа Бланка зіграв Деніел Крейг, і персонаж у нього вийшов, як на мене, доволі цікавим. В інших ролях задіяні Джеймі Лі Кертіс, Тоні Коллетт, Дон Джонсон, Майкл Шеннон. Сподобалася гра кубинської актриси Ани де Армас, яка зіграла Марту Кабреру, доглядальницю старого письменника.

Дехто з глядачів скаржиться, мовляв, нічого нового, усе це ми вже бачили, і згадують «Вбивство у „Східному експресі“». Що ж, скільки людей, стільки й думок. Я не побачив у цьому фільмі явного повтору старих заяложених сюжетів. Так, віддалена схожість із різними класичними детективами є, але загалом у Джонсона вийшов доволі оригінальний та цікавий фільм, вартий уваги.

PS. Якщо вам цей фільм сподобається, дуже раджу подивитися також дебютний фільм Раяна Джонсона — кримінальну драму «Цеглина» за участю Джозефа Гордона-Левітта.

Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»
Кадр з фільму «Ножі наголо»