Категорії
Фільми

Мелодрама «В країні жінок»

«В країні жінок» (In the Land of Women) — мелодрама американського режисера Джона Кесдана, яка вийшла у прокат у 2007 році. Це режисерський дебют Джона Кесдана, який сам і написав сценарій до фільму.

Я на цей фільм натрапив випадково. Вирішив його подивитися головним чином через те, що головний герой у ньому — письменник (люблю фільми про творчих особистостей, особливо письменників), а також через цікавий акторський склад. І був приємно здивований. Фільм мені дуже сподобався!

Головний герой фільму — молодий письменник Картер Вебб з Лос-Анджелеса, якого грає Адам Броді. Картера щойно покинула дівчина, відома актриса Софія. Щоби знайти душевну рівновагу, хлопець відправляється до Мічигана, де живе його бабуся, яка стверджує, що вона важко хвора і помирає.

У Мічигані Картер знайомиться з сусідками своєї бабусі — Сарою Хардвік (Мег Райан) та її дочкою Люсі (Крістен Стюарт), життя яких сповнене складнощів. Сара — жінка середнього віку, якій зраджує чоловік. До того ж, в неї виявили рак, тож на неї чекає складна процедура хіміотерапії. У Люсі типові підліткові драми — вона ображена на власну матір та зустрічається з хлопцем, який виявився повним йолопом.

Перебуваючи поруч із Сарою та Люсі у складний для них момент, Картер позитивно впливає на їхнє життя, водночас розбираючись зі своїм власним життям та творчими проблемами.

Мег Райан мені більше подобається у ранніх ролях (у таких фільмах, як «Коли Гаррі зустрів Саллі», «Несплячі в Сієтлі» чи «Вам лист»), тобто до того, як вона щось зробила зі своїми губами. У більш пізніх ролях вона мене здебільшого дратує, але в цьому фільмі я на зміни у її зовнішності майже не звертав уваги. Мег Райан тут грає чудово. Також я б відзначив чудову актрису Олімпію Дукакіс, яка грає бабусю Картера. Попри те, що епізодів з нею у фільмі небагато, в неї вийшов дуже цікавий персонаж.

Попри серйозність проблем, з якими стикаються герої, фільм витриманий переважно у спокійному та ліричному тоні, зі стриманим гумором. Душевне кіно, яке залишає по собі приємний післясмак.

Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»
Кадр з фільму «В країні жінок»