Категорії
Українська мова

Блоґи українською

Донедавна в списку блоґів, які я читаю, були виключно сайти англійською — блоги про мінімалізм, сайти кількох британських і американських письменників і таке інше. Кілька місяців тому я вирішив виправити цей дисбаланс і почав потроху додавати до свого списку читання цікаві блоґи українською про книжки, фільми, музику, творчість.

Хороші блоґи українською є, але їх не так вже й багато, тому список в мене поки що зовсім короткий. Отже, блоґи українською, які я читаю і на які раджу звернути увагу:

  • Красивий блоґ Юлії Кушнір. Юлія пише про книжки і кіно, публікує інтерв’ю з цікавими людьми. Також в її блозі є розділ з історіями кохання, пов’язаними з Івано-Франківськом.
  • Блоґ «Радіти і дивуватися», який веде Світлана (svitla4ok). Блоґ Світлани майже повністю присвячений фільмам, в ньому багато відгуків на сучасне європейське (і не тільки) кіно. Для любителя хорошого кіно цей блоґ стане своєрідною «чарівною скринькою», в якій можна знайти багато цікавого.
  • «Читацький щоденник» Тетяни Шкарлути. Тетяна — пристрасний книголюб. В її блозі ви знайдете багато відгуків на книжки українських письменників. Тетяна пише цікаві тексти і регулярно публікує нові дописи.
  • Книжковий блоґ «Етажерка», який веде Ксеня Різник. Ксеня пише про хороші книжки, про українську літературу, на її «Етажерці» що не автор, то лауреат якої-небудь солідної літературної премії.
  • Книжковий блоґ Валєйки. Валерія пише відгуки на книжки зарубіжних і українських авторів. Ще у неї є Instagram з красивими фотографіями на книжкову тематику.
  • Блоґ Raincarnation. Авторка блоґу — Ліля зі Львова. Ліля ділиться враженнями про книги, фільми, пише про здоровий спосіб життя і рукоділля. Також в її блозі є розповіді про подорожі різними куточками Західної України, розповіді про прогулянки Львовом.
  • Блоґ Олі Супрун. Оля — художниця і архітектор. Оля пише відгуки на книжки, публікує малюнки і фото, ділиться враженнями від концертів. Оля має кілька блоґів (посилання можна знайти тут), один із них став переможцем Конкурсу блоґів BUBA2011 в номінації Особистий блоґ.
  • «Хроніки жіночого читання» від Vaenn. Це блоґ журналістки Ксені, яка пильно стежить за феміністичною тематикою. Ксеня розповідає про книжки (підліткова література, фентезі, історичні романи), серіали і фільми. У Ксені є чудова лялькова колекція.

Якщо зможете запропонувати ще якісь цікаві блоґи українською — буду дуже вдячний.