Категорії
Блоґерство

Знову за своє

Після доволі тривалої перерви я знову повертаюся до блоґерства.

Вести цей блоґ я почав ще у 2012 році. Тоді я ще писав російською. Я постійно щось змінював на сайті: спочатку він був на голому HTML, потім я переніс його на WordPress, потім написав власний скрипт на PHP і зробив сайт статичним, потім переніс його на Hexo… Одним словом, я займався якимись дурницями замість того, аби зосередитися на головному — писати.

Потім я зробив ще одну зміну, яка суттєво вплинула на аудиторію сайту: я став вести блог виключно українською. Деяка частина читачів розбіглася, мов чорти від ладану, але я про це анітрохи не жалкую.

А потім сталися ще дві події, які змусили мене поставити блоґерство на паузу.

По-перше, з певних вагомих для мене причин я не хотів більше використовувати старий домен.

По-друге, після майже 10 років вільного творчого польоту, після чудових 10 років без справжньої роботи, я змушений був повернутися до того виду людської діяльності, яку Роберт Кійосакі називає «щурячими перегонами». Я змушений був влаштуватися на роботу.

Як виявилося, мого творчого запалу не вистачило для роботи на два фронти — писати на роботі за гроші та писати після роботи заради задоволення. Робота почала забирати всі мої творчі сили.

Термін реєстрації старого доменного імені закінчився. Займатися переносом блоґу й написанням нових текстів не було часу, тож я взяв паузу. Я планував, що вона буде короткою. Але вона затягнулася і тривала в підсумку кілька місяців.

Робота й надалі віднімає чимало часу й сил, але бажання писати для себе нікуди не зникло. Я, як і раніше, хочу писати заради задоволення, про речі, які мене цікавлять. Ділитися своїми думками. Експериментувати. Створювати щось цікаве і смішне.

У мене було достатньо часу все переосмислити і зрозуміти, чого я хочу й що я маю робити. Тож я знову повертаюся до блоґерства. Я розумію, що це вимагатиме багато зусиль і багато часу. Але ж це, хай йому грець, класно! Мені цього дуже бракувало. До того ж, оскільки я зовсім не користуюся соціальними медіа, для мене цей блоґ — єдина можливість ділитися своїми думками і своєю творчістю.

Я переніс блоґ на новий домен і починаю потрохи працювати над новим контентом. Писати, як і раніше, буду на теми, які мене найбільше цікавлять: книжки, фільми, музика, мінімалізм, творчість, аналогові інструменти (моя пристрасть!) і таке інше.

Тож залишайтеся на зв’язку. Далі буде.