Категорії
Прочитане

Роман Меделін Ру «Притулок»

«Притулок» — трилер з елементами жахів американської письменниці Меделін Ру. Це перша частина циклу, який складається з трьох основних книжок і має кілька доповнень.

Про сюжет. 16-річній Ден Кроуфорд приїздить на літні підготовчі курси до коледжу в Камфорді. Гуртожиток, у який поселили учнів, розташовується в будівлі з назвою «Бруклін», у якій колись була психіатрична лікарня. У закритій частині будівлі Ден із друзями знаходить моторошні фото й документи, що стосуються пацієнтів, яких колись тримали в лікарні. Ці знахідки викликають у Дена дивні видіння. Потім у гуртожитку стається вбивство, і все вказує на те, що це справа рук серійного вбивці, якого колись тримали в цій лікарні.

На жаль, оформлення цієї книжки виявилося цікавішим за зміст. На обкладинці та всередині книжки розміщені чорно-білі фотографії, які б мали створювати моторошну атмосферу. Але сюжет надто неправдоподібний і сповнений усіляких дурниць, тому роман зовсім не сприймається як трилер чи роман жахів.

Деякі моменти в цьому романі показані доволі примітивно: маніяк якийсь недолугий, поліція поводиться незрозуміло, вчинки героїв нелогічні й часом зовсім дитячі, а вбивства, які б мали лякати, насправді викликали лише усмішку. Ще й персонажі трохи шаблонні та слабо прописані.

Події на початку розгортаються доволі повільно. Певний час у мене жевріла надія, що далі сюжет якось розкрутиться, і буде цікавіше. Але чим далі, тим кумедніше вся ця історія виглядала. З моменту, коли сталося перше вбивство, сюжет перетворився на суцільну маячню. «Вишенькою на торті» стала відверто невдала розв’язка.

Задум начебто був непоганий, але зробити з нього щось путнє в авторки, як на мене, не вийшло. Книжка сподобається хіба що читачам шкільного віку.