Категорії
Українська мова

Корисні посилання для тих, хто хоче вдосконалити свою українську

Насамперед раджу звернути увагу на волонтерський проект «Безкоштовні курси української мови», який стартував у 2012 році. На сьогодні курси проводяться вже у 21 місті України. Заняття відбуваються один раз на тиждень, можна вибрати зручний для себе час.

Рекомендую також завітати на сайт освітнього проекту «Мова — ДНК нації». На сайті є безліч ілюстрацій і цікавих вправ з української. Думаю, вам сподобається оформлення сайту та кумедний Лепетун, який допомагає користувачам вивчати мову. Цього ласуна потрібно пригощати смаколиками, щоби мати змогу виконувати вправи.

Під час вивчення та удосконалення володіння мовою не обійтися без гарних словників. Для пошуку значень слів користуйтесь Академічним тлумачним словником. Для мене цей сайт останнім часом став незамінним інструментом.

Для пошуку синонімів й антонімів можна скористатися словником на Українському лінгвістичному порталі.

Також можу порекомендувати чудові словники вишуканої української мови, які склав Тарас Береза. На сайті «Авторська кухня словників» можна замовити словники та отримати авторський подарунок. Насамперед зверніть увагу на словники «Слова, що нас збагачують» та «Гарна мова — одним словом».

Окрім словників вам знадобляться також навчальні посібники. Тут я можу порадити дві назви: «100 експрес-уроків української» та «Українська за 20 уроків». Автор цих посібників — Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка. Замовити ці книжки можна на сайті автора. Посібником «Українська за 20 уроків» я користуюся вже кілька тижнів. Кожний урок складається з кількох цікавих завдань, є кросворди, завдання на збагачення словника, приклади типових суржикових конструкцій. Дуже зручний та корисний посібник.

На сайті Олександра Авраменка також можна прослухати (або завантажити у форматі mp3) випуски радіопередачі «Загадки мови».

Якщо вас цікавлять уроки української на Youtube, то тут я можу порадити дві добірки. По-перше, «Уроки української мови», які виходили на Першому Національному каналі України. Ведучий випусків — Анатолій Васянович. По-друге, експрес-уроки української, які транслювалися в програмі «Сніданок з 1+1». Автор і ведучий — Олександр Авраменко. До речі, це ж відео можна також переглянути й на сайті автора.

Ну й наостанок парочка цікавих тестів на знання української мови:

Успіхів вам у вивченні української мови!