Категорії
Творчий процес

Підсумки участі у NaNoWriMo

Закінчився листопад і це означає, що можна підбивати підсумки моєї участі в проекті NaNoWriMo.

Зізнаюся чесно: я заповітні 50 тисяч слів подолати не зміг. За тридцять днів листопада вичавив із себе всього лиш трішки більш ніж двадцять п’ять тисяч слів, тобто половину. Писати щодня не вдалося (багато днів пропустив), і необхідної норми слів на кожен день я не дотримувався. Часу в мене було предостатньо, але я то відволікався на якісь інші справи, то застрягав у деяких місцях через недостатню продуманість сюжету.

Головною моєю метою перед початком цього експерименту було привчити себе писати щодня не менш ніж 1600-1700 слів. Цієї мети я поки не досяг, але зумів переконатися на власному досвіді, наскільки це важливо — писати щодня. Ривком можна подолати тільки коротку відстань. Написання ж роману — маршрут більш складний, для його подолання потрібно витримувати ритм.

Хоча я й не подолав усієї дистанції, я радий, що спробував узяти участь у цьому марафоні. Це був дуже цікавий досвід. І це був непоганий урок, з якого я маю зробити правильні висновки. А те, що я вже встиг написати, не такий уже й непоганий результат. Тепер важливо не зупинятися й рухатися далі.