Категорії
Прочитане

Роман Патрісії Корнуелл «Розтин засвідчив»

«Розтин засвідчив» — трилер американської письменниці Патрісії Корнуелл.

Про сюжет. У Річмонді вже другий місяць діє маніяк, що вбиває молодих жінок за допомогою ножа та зашморгу. Вбивця залишає після себе на місці злочину характерні сліди, походження яких довгий час не можуть пояснити. Розслідування веде експерт-криміналіст Кей Скарпетта.

Назва роману, присутність у ньому серійного вбивці й те, що головний герой — судмедексперт, може навести на думку, що роман сповнений кривавих та моторошних подробиць. Але нічого шокуючого чи особливо неприємного у ньому практично немає.

У цьому романі добре показана робота експерта-криміналіста. Тільки ось незрозуміло, чому саме експерт-криміналіст так активно займається розслідуванням.

Головна героїня, Кей Скарпетта, не надто вразила. У порівнянні з нею сержант Піт Маріно, який хоч і представлений як «чудовий зразок копа з малобюджетних детективів» — немолодий і пошарпаний життям любитель хильнути, який недбало вдягається й буває грубим — виглядає більш цікаво.

Загалом роман непогано написаний, тільки от у сюжеті не вистачає якихось цікавих і нестандартних рішень. І кінцівка трішки розчарувала.