Категорії
Мінімалізм

Що таке мінімалізм

Хочеш жити спокійно та вільно — відучуй себе від того, без чого можеш обійтися.
— Лев Толстой

Мінімалізм — це спосіб життя, який дозволяє сконцентруватися на головному, допомагає знайти свободу й жити щасливим і усвідомленим життям. Суть мінімалізму полягає в позбавленні від зайвих речей і від зайвих зобов’язань, від усього, що насправді не потрібно, що відвертає увагу від більш важливих речей, що віднімає сили й час.

У мінімалізмі немає правил, кожен вибирає свій шлях. Хтось подорожує світом і має кількість речей, що уміщується в одному рюкзаку. А хтось має великий будинок, машину, багатодітну родину, робить кар’єру і все одно залишається мінімалістом. Головна ціль не в тому, щоб обходитися мінімальною кількістю речей. Головне — знайти гармонію, зосередитися на самому житті, а не на збиранні мотлоху. Кожен сам для себе визначає, що для нього є дійсно важливим і необхідним, а що є зайвим.

Використовуючи принципи мінімалізму, ви можете зменшити витрати (а разом із ними й борги), якщо перестанете купувати непотрібні речі. Позбавившися від зайвих зобов’язань і від того, що відволікає від більш важливих справ, позбавившися від інформаційного шуму, можна зробити життя більш спокійним і розміреним, позбутися стресу. Без одержимості речами й нескінченними справами з’являється можливість більше часу приділяти самому життю, більше часу проводити з родиною і друзями, виділяти більше часу на творчість.

Якщо ви не відчуваєте себе щасливим, якщо не впевнені, що займаєтесь дійсно тим, чого прагнете, якщо ви розумієте, що цінності й цілі, які ви вважали власними, насправді нав’язані суспільством — можливо, прийшов час розібратися й навести лад у своєму житті. У такому випадку мінімалізм може стати тим засобом, який може вам допомогти.

Хто зволікає з упорядкуванням свого життя, схожий на того простака, що дожидається біля річки, доки вона пронесе свої води.
— Горацій