Категорії
Прочитане

Роман Алана де Боттона «Інтимні подробиці»

«Інтимні подробиці» — любовний роман британського письменника Алана де Боттона, написаний у жанрі біографії.

Розповідь ведеться від першої особи. Оповідач, про якого за весь роман ми так нічого й не дізнаємося, вирішує написати біографію першої-ліпшої людини. Аби подивитися на світ очима іншої людини, вивчити її смаки, спробувати зрозуміти її так глибоко, як тільки можливо. Об’єктом вивчення стає 28-річна Ізабель Джейн Роджерс, з якою наш герой випадково знайомиться на вечірці. У процесі вивчення звичок та способу життя своєї нової знайомої початковий дослідницький інтерес переростає в більш глибоке почуття.

Не можу сказати, що ця книжка мене розчарувала, скоріш просто залишила байдужим. Це приємне легке чтиво, але роману, здається, чогось не вистачає. Можливо, проблема в тому, що з героями майже нічого не відбувається. Вони не стикаються з якимись проблемами, немає конфлікту.

Ми разом з оповідачем дізнаємося про всі подробиці життя Ізабель, про її дитинство, перший сексуальний досвід, про її смаки, звички та відносини з батьками. Але сама Ізабель — дівчина доволі пересічна, нічого примітного у її образі немає. Про себе оповідач нічого не розповідає, тому важко поставити себе на його місце. Немає співпереживання. Та й чому співпереживати? Герої познайомилися, виникла зацікавленість одне до одного, яка переросла в близькі відносини, що доволі швидко зайшли в безвихідь.

Оповідач, якого колишня подруга звинувачувала в егоцентризмі, намагається написанням біографії іншої людини деяким чином спокутувати свою провину за неуважність до інших людей, за те, що залишався байдужим до розповідей інших людей про себе. Проте всі його зусилля в співпереживанні, у виявленні інтересу до Ізабель, у задоволенні її побажань виявилися марними. «Одного ранку Ізабель прокинулась і вирішила, що їй набридло слугувати об’єктом розуміння».

Що мені однозначно сподобалося, так це цікавий авторський стиль де Боттона, який вміло вплітає філософські роздуми на різні теми в розповідь про звичайні події повсякденного життя. Тож, гадаю, знайомство з творчістю де Боттона я обов’язково продовжу.