Категорії
Фільми

Мюзикл «Енні»

Я мюзикли дивлюся дуже рідко, з раніше баченого можу пригадати хіба що дві частини фільму «Мамма Міа!». Але цей фільм зацікавив мене акторським складом і позитивними відгуками. Тож вирішив подивитися і, зізнаюся, анітрохи про це не пожалкував.

Отже, про що мова. «Енні» — американський фільм-мюзикл режисера Вілла Ґлака, який вийшов у прокат у 2014 році. У фільмі знялися такі зірки, як Кемерон Діас, Джеймі Фокс, Боббі Каннавале, Роуз Бірн та інші.

Про сюжет. Десятирічна дівчинка Енні (Кувенжаней Волліс) разом із кількома іншими дівчатами мешкає в нью-йоркському притулку для сиріт під наглядом Коллін Ханніган (Кемерон Діас), колишньої співачки, у якої не склалися кар’єра та особисте життя. Одного разу, повертаючись додому, Енні бачить двох хлопців, що переслідують собаку. Енні хоче завадити хлопцям, біжить за ними й падає під колеса автівки. В останню мить дівчинку рятує бізнесмен Вілл Стакс (Джеймі Фокс), який якраз прямував вулицею. Відео цього інциденту потрапляє в інтернет, завдяки чому зростає популярність Стакса, який планує брати участь у виборах мера Нью-Йорка. Помічник Стакса радить бізнесмену знайти дівчинку і використати її для підвищення свого рейтингу.

Цей фільм є сучасною адаптацією однойменного бродвейського мюзиклу 1977 року, який у свою чергу ґрунтується на коміксі Гарольда Ґрея «Little Orphan Annie» («Маленька сирітка Енні»). Оригінальна бродвейська постановка у свій час мала велику популярність і була вже одного разу екранізована в 1982 році.

Критики цей фільм здебільшого оцінюють не дуже високо. Багато претензій до фільму також є і в американських глядачів, особливо серед шанувальників оригінального мюзиклу. Мовляв, споганили класику. Мовляв, образ, створений Кувенжаней Волліс, не відповідає тому образу бідної сирітки, який цим глядачам полюбився. Занадто осучаснили й надто змінили тексти пісень, та і при виконанні пісень дуже явно чутно використання засобів автоматичного тюнінгу вокалу. Також нарікають на образ, створений Кемерон Діас, мовляв, надто різка й неприємна, надто сексуальна, та ще і співати не вміє.

Я оригінал не бачив, тож порівнювати мені немає з чим. Можливо, осучаснена історія про Енні дійсно програє оригіналу. Але мені, як глядачеві, який нічого особливого від цього кіно не очікував, фільм загалом сподобався. Сюжет доволі простий і передбачуваний, але фільм справляє приємне враження. Добре кіно для сімейного перегляду.

Що стосується виконання пісень — я дивився фільм з українським дубляжем, і він зроблений на високому рівні. Усі пісні переклали й переспівали. Вийшло чудово. Особливо мені сподобалася пісенька про жабенят в епізоді з Кемерон Діас. Цілком можливо, що українське виконання пісень вийшло кращим за оригінал.

Що стосується Кемерон Діас, як на мене, вона доволі непогано впоралася зі своєю роллю. У неї вийшов цікавий і кумедний образ. Образ цілком сучасний, як і має бути в осучасненій версії. Можливо, вона і справді погано співає, але завдяки якісному дубляжу ця проблема зникає.

Джеймі Фокс у ролі Стакса, як на мене, місцями виглядає не дуже переконливо, можливо, трішки переграє. Але загалом це вражень від фільму не псує.

Приємне, динамічне, веселе кіно для перегляду в сімейному колі. Тільки дивіться обов’язково в українському озвученні.

Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»
Мюзикл «Енні»