Категорії
Музика

Рекомендую: Lukas Graham

Іноді в розділі «Рекомендоване» YouTube можна знайти щось справді цікаве. Нещодавно завдяки цим рекомендаціям відкрив для себе чудовий данський гурт Lukas Graham. Зазвичай я музику з вокалом слухаю дуже рідко, але ця припала мені до душі — вдале поєднання попмузики, R&B і хіп-хопу, приємний вокал, цікаві тексти пісень. Раджу звернути увагу!

Отже, про що мова. Lukas Graham — поп-соул гурт із Данії, створений у 2011 році. Засновником гурту та провідним вокалістом є Лукас Фокамер. Назва гурту складається з імені Лукаса та з прізвища його батька — Юджина Грема.

Лукас виріс у Вільному місті Християнії — частково самокерованій території, розташованій у Копенгагені. Виникла Християнія як поселення хіпі на місці покинутих військових казарм, з часом вона перетворилася в бідний район, у якому торгують наркотиками й до якого стікаються міські банди. Що собою являє Християнія, можна побачити в кліпах гурту — деякі з них знімалися в цьому районі.

Лукас почав співати у віці 3 років, а у 8 приєднався до копенгагенського хору хлопчиків, де познайомився з класичною музикою й розвинув голос. У цей період він цікавився народною ірландською музикою (батько Лукаса мав ірландські коріння) і хіп-хопом. Але найбільший вплив на Лукаса Фокамера, за його словами, справив реп-виконавець Dr. Dre.

Американський журнал Billboard пише про вокал Лукаса Фокамера, що він звучить, як «Бруно Марс, змішаний із невеликою кількістю Еда Ширана».

Лукас Фокамер сам пише тексти пісень. Ці тексти здебільшого присвячені дорослішанню та особистому досвіду учасників гурту.

На сьогодні гурт випустив три альбоми:

  • Lukas Graham (2012);
  • Lukas Graham (2015), також відомий як Blue Album;
  • 3 (The Purple Album) (2018).

Найвідоміший хіт гурту — композиція 7 Years — має майже 972,5 мільйонів переглядів на YouTube:

Композиція Mama Said з альбому 2015 року:

Композиція Drunk In The Morning з альбому 2012 року:

Композиція Not A Damn Thing Changed з останнього альбому гурту:

Посилання