Категорії
Фільми

Гостросюжетний фільм «Точка обстрілу»

«Точка обстрілу» (в оригіналі Vantage Point) — американський гостросюжетний фільм 2008-го року режисера Піта Трейвіса.

Фільм розповідає про замах на президента Сполучених Штатів Генрі Ештона (його грає Вільям Герт), який стається в іспанському місті Саламанка під час саміту, присвяченому боротьбі з тероризмом. Під час виступу президента в нього стріляють із будинку навпроти. Через деякий час на площі, де зібрався великий натовп, стається вибух. Агенту секретної служби Томасу Барнсу (Денніс Квейд), який охороняв президента, доводиться самотужки протистояти групі терористів.

Головною фішкою цього фільму є побудова сюжету. Фільм починається з моменту, коли президент прибуває на місце саміту. Атака вже спланована, усі дійові особи на місцях. І короткий проміжок часу між початком саміту й вибухом відтворюється кілька разів, показуючи розвиток подій з точки зору різних персонажів.

Спочатку ми бачимо ситуацію з точки зору продюсера каналу GNN Рекс Брукс (Сігурні Вівер), яка керує прямою трансляцією із саміту з мобільної студії. Замах на президента та вибух потрапляють у прямий ефір. Потім ми бачимо події з точки зору агента Барнса, який під час замаху був на сцені неподалік від президента. Після цього події відтворюються з точки зору офіцера іспанської поліції Енріке, який мав охороняти мера Саламанки. Далі до центру уваги потрапляє американський турист Говард Льюїс (Форест Вітакер), що перебуває в натовпі перед сценою і знімає все на камеру. Після цього картинка знову перемотується назад і головним героєм епізоду стає президент. Усього нам показують вісім різних точок зору на події, після чого всі лінії сходяться в одну.

Попри те, що розвиток подій на деякий час ніби застрягає, адже нам показують ті ж самі події кілька разів із різних ракурсів, фільм весь час тримає в напрузі. Кожний ракурс додає до загальної картини нові деталі й показує, що все не зовсім так, як здавалося раніше. Десь із середини розвиток подій стає все більш динамічним, а кульмінацією стає чудово знята сцена автомобільної погоні вулицями Саламанки.

Денніс Квейд виглядає доволі переконливо в ролі агента секретної служби, хоча, як на мене, йому більше пасують ролі в комедійних фільмах. Загалом у цього фільму доволі інтернаціональний акторський склад: окрім американських зірок, тут також зіграли француз Саїд Тагмауї, іспанець Едуардо Норьєга, венесуелець Едгар Рамірес та ізраїльська актриса Айелет Зорері.

Вийшло доволі цікаве кіно. Раджу подивитись, якщо любите гостросюжетні фільми.

Кадр з фільму «Точка обстрілу»
Кадр з фільму «Точка обстрілу»
Кадр з фільму «Точка обстрілу»
Кадр з фільму «Точка обстрілу»
Кадр з фільму «Точка обстрілу»
Кадр з фільму «Точка обстрілу»