Категорії
Фільми

Він уплив, але обіцяв повернутися

Вивчав я у Вікіпедії фільмографію американського актора Пола Дано й натрапив, судячи з усього, на новий шедевр світового кінематографу. Фільм має назву «Людина — швейцарський ніж» (Swiss Army Man), у головних ролях знялися Пол Дано й Деніел Редкліфф.

Це щось на зразок пригод Робінзона Крузо, тільки на новий лад:

Головний герой Хенк потрапляє на безлюдний острів. Будучи на межі самогубства, він знаходить мертве тіло. Незабаром з’ясовується, що тіло виділяє велику кількість газів, і Хенк, осідлавши труп, їде на ньому як на гідроциклі, але падає й непритомніє.

П’ятниця, як бачите, виявився не зовсім живим, але все ж став у пригоді головному герою:

Незабаром Хенк виявляє в трупа дивні та різноманітні можливості, наче у швейцарського армійського складного ножа — у нього з рота вивергається питна вода, він може стріляти з рота предметами, висікати іскри пальцями, вказувати пенісом напрямок наче компасом, але головне, він може розмовляти.

Далі героям, звичайно, доведеться пережити велику кількість пригод. Наприкінці на глядачів чекає неймовірно зворушлива сцена прощання:

Вони бачать, що Хенк розмовляє з трупом, і всі вирішують, що хлопець з’їхав з глузду. Але несподівано в небіжчика знову починають виділятися гази, і після прощання з Хенком він йде в далину швидкою кометою на тязі метеоризму.

Цю кінцівку, звичайно, не порівняєш зі сценою з фільму «Термінатор 2: Судний день», у якій Термінатор повільно опускається в чан із розплавленим металом, але особливо сентиментальні глядачі, думаю, зронять сльозу.

Я це чудове кіно дивитися не стану, бо моя тендітна психіка, мабуть, до такого ще не готова. Але я впевнений, що цей фільм матиме приголомшливий успіх. Авторам уже зараз потрібно думати про зйомки сиквела «Людина — швейцарський ніж повертається», триквела «Людина — швейцарський ніж назавжди» і приквела «Людина — швейцарський ніж: початок». А персонажем, який може використовувати пеніс для визначення сторін світу, обов’язково зацікавиться якась порно-студія. Можливо навіть, що вже зацікавилась, і десь у Каліфорнії зараз проходить кастинг на зйомки у фільмі з робочою назвою «Я покажу тобі, де південь».