Категорії
Письменництво

Книжка Юргена Вольфа «Школа літературної майстерності»

Юрген Вольф — автор кількох романів, п’єс, великої кількості публікацій у газетах і журналах, за його сценаріями знімали художні фільми й серіали. Також він навчає креативним технікам і літературній майстерності.

У книжці «Школа літературної майстерності» Юрген Вольф детально й у доступній формі розповідає про всі етапи створення художнього твору — від початкової ідеї до публікації та розкрутки готового продукту. Книжка написана у формі підручника, наприкінці кожного розділу — основні висновки, вправи та бонус у вигляді посилань на сайт автора, де викладені відеоінтерв’ю з відомими журналістами, письменниками і сценаристами.

Книжка складається з чотирьох частин. У першій частині розповідається про страхи, які стримують творчій порив, та про те, як навчитися їх долати.

Друга частина з практичної точки зору є найбільш корисною. Вона присвячена безпосередньо процесу створення літературного твору. З цієї частини можна дізнатися:

  • як генерувати ідеї,
  • як розбудити свою уяву,
  • як створювати цікавих персонажів,
  • як писати діалоги,
  • як вибудовувати сюжет,
  • як прискорити роботу над текстом.

У цій частині книги багато уривків з інтерв’ю з відомими сценаристами й письменниками, у яких вони діляться досвідом і секретами своєї майстерності. Наприклад, є тут Десять правил Елмора Леонарда, які допомагають йому перетворити розповідь у дію.

Третя частина розповідає про те, як знайти час на творчість, правильно організувати свій труд, створити творчу атмосферу.

У четвертій частині йдеться про те, як продати готовий літературний твір. Юрген Вольф розповідає не тільки про традиційну модель книговидання (пошук літературного агента, взаємовідносини з видавництвами), але і про нові канали взаємодії з читачами: блоґи, електронні книги, самостійні публікації, комп’ютерні ігри, подкасти.

«Школа літературної майстерності» буде корисною всім, хто цікавиться літературною творчістю, хто хоче навчитися писати гарно і швидко. Юрген Вольф розглядає великий діапазон питань, пов’язаних із написанням літературних творів. У книзі багато корисних порад і рекомендацій, багато моментів розібрані на конкретних прикладах. І написана ця книга з урахуванням сучасних тенденцій у сфері книговидання.