Категорії
Корисні звички

10 причин, чому ви маєте читати якомога більше

Читання — одне з найцікавіших та найкорисніших занять у світі. Проте далеко не всі розуміють переваги цього виду розумової діяльності. Читацький раціон сучасної людини нерідко обмежується лише читанням рахунків за комуналку, підписів під фото в Інстаграмі та дурнуватих мемасиків у Фейсбуку. Якщо у вас немає звички проводити час за читанням книжок, цей список для вас. Отже, 10 найважливіших причин, чому ви маєте читати якомога більше.

Читання знижує рівень стресу

Навіть кількох хвилин читання вистачає для того, аби суттєво зменшити рівень стресу. Якщо на роботі вас дістали колеги-телепні, а новини викликають бажання жбурнути телевізор чи радіоприймач у вікно — хапайте книжку та занурюйтесь у читання. Немає принципового значення, що саме ви будете читати, це може бути й нон-фікшн, але найкраще спрацьовує художня література, особливо щось легке та кумедне. Для більшого ефекту поєднуйте читання з прослуховуванням приємної музики та смакуванням гарячого чаю.

Читання підтримує мозок у тонусі

Наш розум, як і м’язи, потрібно постійно тримати в тонусі. Регулярне читання книжок дає розуму необхідне навантаження. Відомо, що читання пригальмовує процеси старіння мозку та знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера. Тож якщо хочете й у похилому віці зберігати ясний розум, робіть регулярну зарядку для мізків — читайте якомога більше.

Читання покращує здатність концентруватися

Вміння на довгий час зосереджуватися на виконанні одного завдання є неймовірно важливим у роботі, творчості та навчанні. Щоби покращити своє вміння концентруватися, регулярно влаштовуйте одно- чи двогодинні сеанси читання, обмеживши на цей час доступ до месенджерів та клятих соцмереж. Це допоможе вам зосереджуватися довгий час на одній справі й не відволікатися на сторонні речі.

Читання покращує пам’ять

Коли ви читаєте, ви запам’ятовує багато різних деталей: перебіг сюжету, імена персонажів, їхні характери, звички та інші деталі. Під час кожного наступного сеансу читання інформація витягується з нетрів пам’яті та закріплюється. Така розумова активність допомагає зберігати пам’ять гострою. Також відомо, що під час читання, на відміну від перегляду відео чи сприйняття інформації на слух, мозок має більше часу для сприйняття та обробки нової інформації. Тож, якщо не хочете, аби з віком ваша пам’ять стала як те решето, читайте якомога більше.

Читання дає нові знання

Читаючи книжки, ви отримуєте нові знання. У наш час, коли все миттєво змінюється, нові знання та навички як ніколи важливі. Ви можете втратити роботу чи гроші, але набуті знання завжди будуть залишатися з вами. Чим більше ви знаєте, тим краще підготовлені до життєвих викликів.

Читання збільшує ваш словниковий запас

Чим більше ви читаєте літератури, тим більший словниковий запас маєте й тим краще вмієте висловлювати власну думку. А ці навички сприятимуть вашій кар’єрі та додаватимуть вам впевненості в собі.

Читання покращує уяву

Читання художньої та наукової літератури покращує уяву. Читаючи, ви відкриваєте свій розум для нових ідей та можливостей, що робить вас більш креативним та більш гнучким.

Читання вчить вас краще розуміти інших людей

Читаючи про відчуття та думки літературних персонажів, ви ставите себе на їхнє місце. Ви переживаєте з ними життя, яке відрізняється від вашого власного. Це допомагає вам краще розуміти інших людей і розвиває емпатію.

Читання вчить краще писати

Регулярне читання гарної літератури вчить вас самих краще писати. Як каже Стівен Кінг, «читання — це творчий центр письменницького життя». Хто багацько читає, пропускає крізь себе різні письменницькі стилі та фішки і створює на їхній основі свій власний стиль.

Читання дарує насолоду

Читання книжок приносить неабияке задоволення. Якими б не були ваші смаки, ви завжди можете знайти для себе щось цікаве, адже є багато різних жанрів.

Тож не будьте йолопами читайте якомога більше!