Категорії
Письменництво

Книжка Енн Ламотт «Пташка за пташкою. Нотатки про письменництво і життя в цілому»

«Пташка за пташкою» — книжка про письменницьке ремесло. Чудова книжка, зовсім не схожа на нудний підручник. Книжка вийшла дуже особистою, і це, на мою думку, головна її відмінність. У 4-й частині Енн Ламотт зазначає:

«Потрібно весь час дарувати, і дарувати, і дарувати себе світові. Інакше немає сенсу писати».

У цій книжці Ламотт дійсно «дарує» себе читачеві. Енн Ламотт захоплююче і з чудовим гумором розповідає про те, з якими труднощами їй довелося зіткнутися у своїй творчій роботі. Підкуповує щирість, з якою Енн розповідає про себе. Вона наводить у книжці велику кількість історій з власного життя, іноді забавних, а іноді й сумних.

За жартами й забавними історіями Ламотт не забуває розповідати і про головне — як, власне, створювати літературні твори. Робота над персонажами, сюжет, діалоги, пошуки власного голосу, подолання творчої кризи — усе це в цій книжці є. Ось, наприклад, три дієвих поради, які Енн Ламотт дає читачам (і слухачам літературних курсів, які вона вела):

  1. Намагайтеся сідати за письмовий стіл в один і той же час кожного дня. Так ви привчите підсвідомість вмикатися у творчу діяльність.
  2. Писати краще потроху, маленькими порціями.
  3. Не бійтеся дуже поганих перших нарисів. Єдиний спосіб почати писати — це накидати слабку, ні на що не гідну першу чернетку.

Книжка мені дуже сподобалася. Ще в середині першої частини зловив себе на думці, що залюбки почитав би ще щось із творчості Енн Ламотт. Але інші її книжки, на жаль, поки ще не перекладені українською чи російською.