Категорії
Прочитане

Роман Джеймса Гедлі Чейза «Наввипередки зі смертю»

«Наввипередки зі смертю» — гостросюжетний роман британського письменника Джеймса Гедлі Чейза.

Події розгортаються в Парижі в післявоєнні роки. Американець Берт Мейн отримав листа з проханням про допомогу від Ганни Дейль, з якою він був у одній групі під час Спротиву. Але в її квартирі він нікого не застає, а сусідка говорить, що Ганна не з’являлася вдома вже більш ніж три тижні. Виявляється також, що окрім Берта Ганну розшукує якийсь швейцарець. Берт відправляється в кабак, де можуть бути його старі знайомі. Там він зустрічає швейцарця, який представляється Карлом Шнайдером. Карл говорить, що він приватний детектив, він працює на банк у Берні й займається пошуком Жака Дюкло, ще одного приятеля Берта зі Спротиву. Жак отримав великий спадок, і тепер його розшукує банк. З’ясовується також, що окрім Дюкло зникли ще шість осіб, пов’язаних із Бертом. Карл і Берт вирішують діяти разом і відправляються до клубу «Фламінго», у якому працювала Ганна.

Майже всі твори Чейза відзначаються динамізмом, але в цьому романі він, схоже, побив усі власні рекорди. Веселощі починаються з появи Берта та Карла в клубі «Фламінго», і чим ближче до фіналу, тим більше стає стрілянини і трупів. У невеликий за обсягом твір Чейзу вдалося вмістити безліч бійок, стрілянини, погонь, що не могло не позначитися на якості тексту. Мінімум описів, убогі діалоги, максимум дії.

Що цікаво, у бібліографії Чейза у Вікіпедії (ані в російськомовній, ані в англомовній версії) я не знайшов згадки про цей роман.