Категорії
Прочитане

Роман Пітера Кері «Магія сліз»

«Магія сліз» — роман австралійського письменника Пітера Кері.

У Кетрін Ґеріґ, співробітниці лондонського музею Свінберн, помер коханий чоловік Метью. У цей час музей розпочинає реставрацію нового експоната — механічного птаха, який був створений 150 років тому в Німеччині на замовлення англійського бізнесмена Генрі Брендлінґа. Разом із деталями птаха до рук Кетрін потрапляє щоденник Брендлінґа, з якого вона дізнається, що Брендлінґ взявся за виготовлення птаха заради свого важко хворого сина, сподіваючись, що поява такої іграшки надасть синові сил і допоможе подолати хворобу.

Дві сюжетні лінії цього роману так, по суті, нічим і не закінчуються.

Перша лінія — про вбиту горем Кетрін, яка весь час рюмсає, дудлить горілку, приймає «знеболюючі засоби» у вигляді білого порошку, який зазвичай вводять в організм через скручену трубочкою купюру, та читає щоденник. У перерві між цими важливими справами вона разом з асистенткою збирає механізм пташки. В анотації до цього роману сказано, що розслідування, яке Кетрін начебто проводить за допомогою щоденників, призведе до несподіваних результатів. Але насправді ніяких відкриттів, ніяких несподіваних результатів немає, є тільки фантазії пришелепкуватої асистентки. Здивувати читача могла хіба що ступінь божевілля цієї асистентки.

Друга сюжетна лінія — це розповідь Брендлінґа про його подорож до Німеччини, де він замовив виготовлення пташки. Брендлінґ зустрічає годинникарів, гномів, які збирають казки, та інших дивних персонажів, але це схоже не стільки на цікаві пригоди, скільки на дурний сон. Пташку Брендлінґу таки змайструють, тільки не зовсім ту, яку він замовляв. На цьому щоденник закінчується, тому невідомо, чи побачив хворий син дивну пташку, чи допомогло це йому.

Вчинки персонажів та діалоги в цьому романі мені здалися доволі дивними, а кінцівка відверто розчарувала. Як на мене, не вистачає «Магії сліз» хоч якогось конфлікту чи справжньої інтриги.