Категорії
Прочитане

Стівен Кінг про письменство

«Про письменство. Мемуари про ремесло» — книжка, у якій Стівен Кінг відверто розповідає про ситуації зі свого життя, завдяки яким він став саме таким письменником, яким ми його знаємо. Стівен Кінг розповідає, як він сам навчився писати, і дає поради, що робити, аби писати краще.

Ці мемуари — чудова можливість зазирнути у творчу майстерню одного з найуспішніших авторів худліту й дізнатися, звідки до нього приходять ідеї сюжетів, як він створює своїх персонажів і як працює над чернеткою роману. Стівен Кінг згадує, поміж іншим, як зароджувалися і створювалися такі відомі його твори, як «Кері», «Мізері», «Мішок з кістками», «1408».

У розділі «Про письмо» Кінг розповідає про основоположні речі хорошого письма — лексикон, граматику й елементи стилю. Дає поради, як редагувати текст і від чого позбавлятися щонайперше. І наводить конкретний приклад — уривок із чернетки власного роману в першій редакції та після редагування, з коментарями та поясненнями, що й чому він змінив у цьому тексті.

Незалежно від того, чи подобається вам творчість Кінга чи ні, якщо ви самі пишете й хочете робити це якомога краще — раджу прочитати цю книжку. Дуже цікаве, корисне й надихаюче чтиво!

Далі — кілька цитат про письменство.

Про те, звідки беруться сюжети:

Таке враження, що гарні ідеї для оповідок приходять буквально нізвідки, спускаються до тебе просто з неба: дві попередньо не пов’язані ідеї сходяться разом і утворюють щось геть нове. Ваша робота не в тому, щоб знайти ці ідеї, а в тому, щоб розпізнати їх, коли вони з’являться.

Про дві найважливіші складові творчого процесу:

Якщо хочете бути письменником, понад усе треба робити дві речі: багато читати й багато писати.

Про читання:

Читання — це творчий центр письменницького життя.

Про задоволення від письменства:

Найкраще письмо — завжди, завжди, завжди — тоді, коли воно для автора — натхненна гра.

Я завжди пишу, бо це дає відчуття реалізації. Це допомогло виплатити іпотеку на будинок і відправити дітей у коледж, але то речі побічні. Я пишу заради кайфу, зі щирої радості від процесу. Якщо ви теж здатні писати задля радості, то зможете робити це вічно.

І наостанок — моя улюблена цитата:

Писати можна, писати треба, а якщо стане відваги почати, писати вийде. Письмо — це магія, жива вода, як і всяке інше мистецтво. Вода безплатна. Тож пийте. Пийте і напувайтеся.