Категорії
Інструменти

Конвертація Google Документів у формат Markdown

Markdown — полегшена мова розмітки даних. Текст, написаний із використанням Markdown, легко читати й можна перетворити на HTML для подальшої публікації на сайті.

З прикладами синтаксису Markdown можна ознайомитися на сайті Джона Грубера.

Основні переваги Markdown:

  • Легко вивчити.
  • Писати текст у Markdown набагато зручніше, ніж із розміткою HTML.
  • Легко конвертується у HTML.
  • Дозволяє зосередитися на самому тексті, а не на його оформленні.
  • Для роботи з Markdown можна використовувати будь-який текстовий редактор.

Документ, створений у текстовому редакторі Google Документи, можна завантажити в різних форматах, серед яких, на жаль, немає формату Markdown. Але стандартні можливості Google Документів можна розширити за допомогою редактора сценаріїв. На веб-сервісі GitHub доступний скрипт gdocs2md, за допомогою якого можна конвертувати текст із Google Документів у Markdown.

Скрипт gdocs2md можна використовувати двома способами. Можна додавати його до будь-якого готового документу через редактор сценаріїв. У разі, якщо потрібно сконвертувати у Markdown тільки один документ, такий спосіб підійде. Якщо ж потрібно постійно виконувати конвертацію різних документів, краще створити один документ-шаблон, до якого буде доданий скрипт. І потім усі нові документи, які в майбутньому потрібно конвертувати у Markdown, просто створювати на основі цього шаблону («Файл → Копіювати»).

Установка скрипта

На Google Диску створюємо новий документ і називаємо його, наприклад, «Шаблон Markdown».

Вибираємо в меню пункт «Інструменти → Редактор сценаріїв».

Створюємо новий проект і видаляємо код, який буде в текстовому полі. Замість нього вставляємо код скрипта, доступний за цим посиланням.

Натискаємо «Файл → Зберегти» й називаємо проект, наприклад, «gdocs2md».

Як користуватися скриптом

Створюємо новий документ на основі нашого шаблону «Шаблон Markdown». Створюємо текст, наприклад, нову статтю для блога. Коли все готово, вибираємо в меню «Інструменти → Редактор сценаріїв». У новій вкладці відкриється скрипт «gdocs2md». Вибираємо «Запустити → Запустити функцію → ConvertToMarkdown».

Запуск функції ConvertToMarkdown

Після цього скрипту потрібно надати дозвіл на виконання.

Авторизація

Після цього скрипт конвертує текст у Markdown і відправляє його на поштову скриньку Gmail у вигляді текстового файлу. Якщо у вихідному тексті були зображення, вони також будуть вкладені до листа.

Лист із результатом роботи скрипта