Категорії
Прочитане

Роман Андреа Каміллері «Форма води»

«Форма води» — детективний роман італійського письменника Андреа Каміллері. Це перший роман у серії про комісара поліції Сальво Монтальбано.

Серія про Монтальбано принесла Каміллері світову славу. В Італії твори про Монтальбано стали настільки популярними, що місцеві турфірми навіть організували тури «По слідах Монтальбано» — туристів водять місцями, які описує у своїх книгах Каміллері.

Серйозний успіх прийшов до Каміллері доволі пізно. Роман «Форма води» побачив світ, коли його автору виповнилося 69 років. З тієї пори Каміллері встиг написати про комісара Монтальбано, не рахуючи коротких оповідань, 23 книжки. Зараз Каміллері вже 90, але він продовжує писати й обіцяє продовжити серію про Монтальбано.

У романі «Форма води» події розгортаються на Сицилії, у вигаданому приморському місті Вігата. На місцевому пустирі, де зазвичай збираються проститутки й торговці наркотиками, знайшли мертвим відомого політика Сільвіо Лупарелло. Експерти вважають, що смерть настала з природних причин, але комісар Монтальбано не поспішає закривати справу.

Сальво Монтальбано мені сподобався. Монтальбано — чесний і наполегливий поліцейський, який не заспокоїться, поки не докопається до істини. Іноді він порушує посадові інструкції, але не тільки для того, щоби спіймати злочинця, а і для того, щоби встановити справедливість, щоби допомогти тому, хто опинився в біді.

Каміллері пише цікаво, з гумором. Із задоволенням продовжу знайомство із серією.