Категорії
Прочитане

Роман Стівена Фрея «Афера»

«Афера» — трилер американського письменника Стівена Фрея. До початку кар’єри письменника Стівен Фрей кілька років займався корпоративними фінансами (працював у компанії JP Morgan у Нью-Йорку й у двох європейських банках). «Афера» — перший роман Фрея, усього ж він уже встиг написати двадцять романів.

Про сюжет. Головний герой — молодий честолюбний фінансист Ендрю Фелкон. Після того, як підприємство, яке він створив разом із партнером, збанкрутувало, Фелкон влаштовується на роботу в Південний Національний банк. Віце-президент банку пропонує Фелкону, який має досвід у таких справах, попрацювати над великою фінансовою угодою — інвестиційна група з Німеччини має намір придбати в США другу за розміром хімічну компанію. Якщо все пройде гладко, за роботу над угодою Фелкон отримає п’ять мільйонів доларів і суттєве просування по службі. Через деякий час Фелкон розуміє, що його втягнули в грандіозну фінансову й політичну аферу, яка може вартувати йому життя.

З якогось дива Фрей у середину роману вставив епізод про те, як проводить своє дозвілля кілер Фенікс Грей, який є другорядним персонажем. Грей відправляється в Домініканську республіку, де за 25 тисяч доларів отримує можливість разом із купкою інших збоченців подивитися на те, як повільно помирає від удушення молода дівчина. Цей епізод не має жодного стосунку до розвитку сюжету. Можливо, Фрей хотів у такий спосіб полоскотати нерви читачу і якось відволікти від великої кількості фінансових термінів. Дідько його знає! Але цей епізод трохи зіпсував загальні враження від роману.

Перша половина роману мені здалася трохи нуднуватою. Інтрига доволі слабенька. Читач швидко розуміє, хто є ціллю афери, хто її організатори і як усе буде відбуватися. Нічого не знає тільки головний герой, якому доводиться проводити власне розслідування. У другій половині роману справи йдуть повеселіше, останні розділи вийшли навіть доволі-таки кіношними.

Загалом, «Афера» нічим особливо не вразила. Прохідний роман. Можливо, він більше сподобається тим, хто любить читати книжки про політичні змови й таємні товариства. Щоправда, таємне товариство в цьому романі виявилося не дуже «таємним» — документація, яка стосується діяльності цієї впливової організації, чомусь зберігалася не в надійно захищеному сейфі, а в дерев’яній скриньці, яку Фелкон відкрив звичайним степлером.