Категорії
Фільми

Фентезійний фільм «Віллоу»

«Віллоу» — американський фентезійний фільм 1988 року режисера Рона Говарда.

У пророцтві сказано, що зла чаклунка Бавморда (Джин Марш) з замку Нокмаар втратить свою владу й чари після того, як на світ з’явиться дівчинка з родимкою на руці — Елора Данан, майбутня імператриця Тіра Асліна. Аби запобігти цьому, Бавморда наказує кинути до темниці всіх вагітних жінок королевства. Коли дівчинка народжується, її мати просить повитуху непомітно переправити дитину в небезпечне місце. Дізнавшись про це, розлючена Бавморда відправляє на пошуки дитини свою дочку Соршу (Джоанн Воллі) і генерала Каеля. Але повитуха встигає покласти дівчинку на купу гілок і трави і відправити вниз по річці.

Дитина потрапляє до селища низкорослого народу нелвінів. Дівчинку знаходять діти Віллоу Уфгуда (Ворвік Девіс), фермера і фокусника, який мріє стати справжнім чаклуном. Наступного дня на селище нападають гігантські скажені пси Бавморди, які шукають дівчинку. Нелвінам вдається відбитися від собак. Нелвіни розуміють, що дівчинку не можна залишати в селищі, її треба повернути дайкіні — племені звичайних людей. Цю небезпечну місію покладають на Віллоу Уфгуда, оскільки саме його родина знайшла дівчинку.

У лісі Віллоу зустрічає королеву фей Черліндрею, яка доручає йому знайти чаклунку Разель і доставити Елору в замок Тір Аслін. Допомагати Віллоу буде Мадмартіган (Вел Кілмер) — шахрай, проте вправний і хоробрий вояка, а також двоє маленьких гоблінів — Френджин і Рул.

Сценарій цього фільму створювався спеціально під англійського актора Ворвіка Девіса, який має зріст 107 см. Автором ідеї був Джордж Лукас, який співпрацював із Девісом на зйомках «Зоряних війн» (Девіс грав там евока). Лукас планував, що «Віллоу» стане початком трилогії, але через касовий провал фільму був змушений скасувати зйомку наступних частин.

Чому фільм провалився в прокаті? Дідько його знає! Хтось із критиків називав історію неоригінальною, хтось закидав Говарду, що той забагато уваги приділив спецефектам, а не самій історії, хтось писав, що Лукас, творець «Зоряних війн», геть забув, як треба розважати глядачів.

Як на мене, зі спецефектами тут ніякого перебору немає, а сама історія вийшла вельми цікавою — це напрочуд мила казочка із симпатичними персонажами.

Значною мірою позитивним враженням від перегляду цей фільм має завдячувати створеному Ворвіком Девісом образу Віллоу Уфгуда. Девіс ідеально вписався в цю роль! Віллоу в його виконанні — людина хоч і маленького зросту, але відважна і з добрим серцем — просто не може не викликати симпатію. Фільм «Віллоу» став для Девіса першим, у якому він зіграв головну роль, і він із цим завданням чудово впорався!

Наразі Девіс є одним із найвідоміших акторів-карликів у кіно. Він грав Лепрекона в однойменному фільмі, професора Філіуса Флітвіка в серії фільмів про Гаррі Поттера, Лизоблюда у фільмі «Чаклунка: Володарка темряви» та інших персонажів.

Що стосується інших ролей. Вел Кілмер, що зіграв пройдисвіта Мадмартігана, тут теж цілком на своєму місці — персонаж водночас і трохи комедійний, і героїчний. Бавморда у виконанні Джин Марш переконливо безчинствує, а молода рудоволоса Джоан Воллі в ролі Сорши осліплює вродою. Ще можна відзначити Кевіна Поллака й Ріка Овертона, які грають парочку кумедних гоблінів.

Мені фільм дуже сподобався. Чудова, добре знята казка з купою кумедних епізодів та з симпатичними персонажами. Рекомендую!

Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»
Фентезійний фільм «Віллоу»