Категорії
Письменництво

Книжка Джеффа Гоінса «Ви — письменник»

«Ви — письменник» — книжка американського блоґера й письменника Джеффа Гоінса. Вона була опублікована в електронному вигляді на Amazon і увійшла до списку бестселерів. Окрім цієї книги Джефф має також два опублікованих романи. Джефф веде популярний блоґ про письменництво та проводить онлайн-курси для письменників-початківців.

На початку творчої кар’єри Джеффа, як і багатьох інших письменників-початківців, очікували перешкоди й розчарування: відмови в публікації, нескінченне листування з видавництвами, відсутність адекватної оплати за роботу. У 2010 році Джефф створив блоґ і почав писати про те, що його найбільше хвилювало: чи реально опублікуватися і як це зробити, чому письменники пишуть, як письменники заробляють на життя. Публікації Джеффа привернули увагу аудиторії, сайт швидко став популярним. У 2011 і 2012 роках блоґ Гоінса входив у десятку найкращих блоґів про письменництво (за даними проекту WritetoDone.com).

У цій книзі Джефф Гоінс ділиться власним досвідом і дає письменникам-початківцям практичні поради про те, як:

  • опублікувати свій твір (у тому числі в журналах);
  • створити свій бренд;
  • запустити свій блоґ, щоби мати змогу ділитися своєю творчістю;
  • знайти прихильників;
  • отримати визнання;
  • стати професіоналом.

Також Джефф пише про те, як подолати сумніви та страхи. Той, хто прагне стати письменником, повинен перестати намагатися, а почати робити. Як сказав в одному інтерв’ю Маркус Зузак:

Якщо хтось хоче стати бігуном, ніхто не говорить йому «Подумай про це», йому кажуть «Біжи!». Те ж саме стосується письменництва.

Потрібно перестати розмірковувати про творчість, шукати підтвердження того, що ви маєте талант, чекати чиїхось схвалень або дозволів. Потрібно діяти.

Джефф пише:

Повірте, що ви той, ким прагнете стати. А потім починайте діяти відповідним чином.

Звертає увагу Джефф і на те, що писати потрібно не заради грошей або слави. Потрібно писати заради задоволення від самого процесу. Якщо ви любите свою справу, отримуєте від неї задоволення, віддаєтесь їй сповна — публіка обов’язково це помітить і оцінить.

У книзі такого невеликого об’єму важко було розповісти в подробицях про всі нюанси співпраці з видавництвами, створення свого бренду, запуску сайту. Наприкінці Джефф Гоінс зазначає, що книга не стільки дасть відповіді читачеві, скільки викличе нові запитання. Головне завдання книги — надихнути читача, допомогти йому повірити у власні сили, змусити його відкинути всі сумніви й почати писати.