Категорії
Прочитане

Книжка Ерні Зелінські «Успіх без офісного рабства»

Ерні Зелінські живе в Канаді, виступає з лекціями, проводить тренінги та пише книжки про підприємництво. Колись він був інженером на підприємстві комунального господарства й одного дня був звільнений за те, що взяв двомісячну відпустку без дозволу начальства. Ерні залишився без постійного доходу і з тридцятитисячним боргом за навчання. З цього й почалася його історія. Зелінські не став шукати іншу подібну роботу і вважає це однією з двох найбільш важливих справ, які він зробив у житті для свого здоров’я (друга — кинув курити). Він покінчив зі «справжньою» роботою і вирішив, що зможе досягти успіху на «несправжній».

У книзі «Успіх без офісного рабства» Ерні Зелінські розповідає про свій шлях до успіху, якого він досяг без «справжньої» роботи. Ерні вирішив, що буде заробляти на життя тим, що справді любить робити — написанням книжок. Перші його рукописи американські видавництва відхилили (Ерні чесно зізнається, що його досі звинувачують у тому, що він не вміє писати). Довелося видаватися власним коштом і шукати нестандартні рішення. Щоби привернути до себе увагу, Зелінські розсилав кадровикам половинки своєї першої книги (використовував для цього браковані примірники), а іспанському видавцю взагалі відправив частину рукопису книжки, яка ще не була завершена. Наполегливість і рішучість, без яких неможливо досягти успіху, принесли свої плоди. Зараз книжки Ерні Зелінські перекладені 16 мовами і видаються у 24 країнах світу, а наклади налічують сотні тисяч примірників. Щоби попрацювати, Ерні Зелінські відправляється з ноутбуком до найближчої улюбленої кав’ярні та приділяє роботі стільки часу, скільки вважає за потрібне. Зазвичай це 4-5 годин на день.

В «Успіху без офісного рабства» Зелінські розповідає про принципи досягнення успіху, яким слідував він сам. Головний із них звучить так: займатися насамперед потрібно тим, до чого лежить душа, до чого ви відчуваєте справжню пристрасть, чому ви готові приділяти час кожного дня навіть за умови, що платити вам за це ніхто не буде.

«Трудіться не тільки для того, щоби заробити купу грошей — і не виключено, що в результаті ви заробите купу грошей», — зазначає Зелінські. — «Якщо ви прагнете тільки заробити купу грошей, але водночас у вас немає ніякої рушійної внутрішньої цілі, найімовірніше, розбагатіти у вас і не вийде».

Зелінські наводить у книзі слова Карлайла: «найкращий результат, який може спричинити книга, — спонукати до дії читача». Якщо ви, як і автор, не відчуваєте захоплення від корпоративного життя і втомилися від незрозумілих вимог керівництва, читання цієї книги, можливо, стане для вас джерелом натхнення. Того натхнення, яке приведе вас до нових відкриттів та ідей, яке допоможе знайти справу до душі і вести той спосіб життя, який вам подобається.