Категорії
Прочитане

Роман Патріка Модіано «У кафе втраченої молодості»

Париж, початок 60-х років. У кафе «Конде» в Латинському кварталі збирається місцева богема — письменники, художники, студенти. Одного вечора в кафе з’являється молода й цікава дівчина, яка називає себе Лукі. Насправді її звуть Жакліна Деланк, вона взяла собі нове ім’я, бо хоче порвати з непевним минулим. Лукі шукає, як звільнитися, порвати з рутиною життя, вдихнути свіжого повітря.

Спогадами про цю загадкову дівчину почергово діляться завсідники кафе: студент, приватний детектив, якого найняв чоловік, від якого Лукі втекла, і письменник-початківець Ролан, у якого зав’язалися романтичні стосунки з Лукі. Ще одна частина роману написана від імені самої Лукі.

Перед читачем поступово вимальовуються окремі фрагменти образу Лукі, окремі епізоди з її життя, згадки про її друзів та родину. Але образ цієї дівчини залишається розмитим, він постійно вислизає від читача й наче розчиняється в тумані. Ані розповідь самої Лукі, ані спогади її друзів так і не дають до кінця зрозуміти, чому вона так вчинила.

На першому плані у Модіано не те, що сталося з його героями й чому, основну увагу він приділяє відчуттям, думкам, спогадам своїх персонажів — неприкаяної молоді, яка розтринькує себе.

Чудовий роман, сповнений легкої меланхолії.