Категорії
Письменництво

Книжка Хілларі Реттиг «Писати професійно»

Хілларі Реттиг — авторка чотирьох книжок, бізнес-тренер, викладач. Вона проводить семінари, присвячені особистій продуктивності й тайм-менеджменту. У книжці «Писати професійно. Як побороти прокрастинацію, перфекціонізм і творчі кризи» Хілларі Реттиг розповідає про те, як стати продуктивним письменником.

Прокрастинація — постійне відкладання термінових і важливих справ, яке заважає досягати цілей, призводить до втрати дорогоцінного часу і стає причиною стресу. Від прокрастинації страждають не тільки люди творчих професій.

Хілларі Реттиг зазначає, що у прокрастинації є 11 причин, і ці причини завжди обґрунтовані:

Ми прокрастинуємо не через властиві нам недоліки або брак якихось якостей, а через вплив зовнішніх умов.

З книжки «Писати професійно» ви дізнаєтеся:

  • як розпізнавати й долати перфекціонізм, який є перешкодою для продуктивності, а також – про основні помилки, які роблять перфекціоністи;
  • які ресурси потрібні для продуктивної письменницької праці;
  • п’ять фундаментальних принципів тайм-менеджменту (продуктивні письменники вміють керувати своїм часом);
  • сім методів, які допоможуть збільшити темпи роботи в кілька разів;
  • як боротися з забобонами, пов’язаними з письменницькою діяльністю, справлятися з ворожістю й негативним сприйняттям;
  • як справлятися з відмовами й жорсткою критикою, яка сприяє появі письменницького блоку;
  • про недоліки традиційної видавничої моделі і про те, як узяти кар’єру у свої руки.

Хілларі Реттиг детально розбирає механізми прокрастинації і причини її появи, наводить багато прикладів із досвіду письменників, у яких виникли ті чи інші проблеми. Ніколи ні на кого не вішати ярлики «лінь» і тому подібні Хілларі Реттиг називає найважливішим і безцінним методом продуктивності.

Подача матеріалу мені сподобалась, книжка цікава й не перевантажена зайвою інформацією.

У книжці багато практичних порад. Деякі з них можна назвати очевидними, але вони дійсно дієві. Наприклад, коли ви боретеся з прокрастинацією, у вас не повинно бути доступу до мережі інтернет.

Особливо корисним я би назвав розділ «Оптимізуємо письменницький процес», у якому наведено багато ефективних прийомів, які допомагають писати швидше.

Також хотів би звернути увагу на позицію авторки щодо співпраці з видавництвами. Хілларі Реттиг вважає, що для автора-початківця робити старт своєї кар’єри із самостійної публікації — єдиний правильний шлях. На підтвердження цієї точки зору вона наводить приклади кількох авторів, які добилися успіху без видавництв.

«Писати професійно» — найкраща, на мою думку, книжка про продуктивність і боротьбу з прокрастинацією для тих, хто займається творчістю. Я раджу прочитати її всім, хто пише і хто хоче приділяти цьому заняттю більше часу.