Категорії
Прочитане

Роман Майкла Коннеллі «Останній койот»

«Останній койот» — детективний роман американського письменника Майкла Коннеллі. Це четвертий роман у серії про детектива Гаррі Босха.

Про сюжет. Детектива Гаррі Босха тимчасово відсторонили від служби після конфлікту з колегою, і тепер він змушений відвідувати терапевтичні сеанси в поведінковій науковій секції поліцейського управління Лос-Анджелеса. Босх вирішує, що настав час розібратися з однією важливою справою, яку будь-що потрібно завершити — тридцять років тому вбили його матір, і цей злочин так і не було розкрито.

Цей роман — найнудніший детектив із тих, що я прочитав за останні два-три роки.

Починається «Останній койот» із бесіди Босха з психологом, і ці зустрічі будуть продовжуватися весь роман. З одного боку, ці бесіди дозволяють читачу більше дізнатися про головного героя, а з іншого, усі ці балачки лише гальмують розвиток сюжету.

Цікавих подій у цьому романі зовсім мало, не балує Коннеллі читача загадками або несподіванками. Майже весь час Босх дотримується єдиної хибної версії. Наприкінці, звичайно, виявилося, що вбивця — зовсім інша людина, але розв’язка трохи розчарувала.

Останній койот із назви — це Гаррі Босх. Неподалік від свого будинку Босх бачить одинокого койота, пізніше цей койот з’явиться в його снах. Босх вірить, що таких поліцейських, як він, залишилося небагато, і він відчуває таку ж загрозу своєму існуванню, як і цей койот.

Гаррі Босх у цьому романі начебто все той же принциповий та непоступливий поліцейський, яким він був у інших романах, але водночас у його образі чогось бракує. Він мені більше нагадував не койота, а старого, потріпаного пса.