Категорії
Інструменти

Про любов до інструментів

Я завжди був небайдужим до інструментів, пов’язаних із творчістю та роботою з текстами, — перових ручок, блокнотів, друкарських машинок. З появою комп’ютера до цього списку додалися й текстові редактори. Я як пристрасний колекціонер (або як п’яничка, що пробрався до винного льоху) перепробував усе, що зміг знайти.

Список текстових редакторів, якими я користувався хоча б короткий час, налічує понад три десятки програм. Не те щоби я шукав ідеальний інструмент. Зазвичай я зупиняю свій вибір на чомусь одному на кілька місяців, поки на горизонті не з’явиться щось нове й не заволодіє моєю увагою. Просто я люблю інструменти для роботи з текстом і завжди готовий спробувати щось новеньке.

Проблема в тому, що пошуки та знайомство з чимось новим забирає сили та час, які можна було б витратити безпосередньо на творчість.

Муза не відвідує частіше тих, хто користується «правильними» інструментами (хотілося б знати, де взагалі ця особа швендяє). Їх взагалі не буває, цих правильних інструментів. Не має значення, яким інструментом ви користуєтесь. Значення має тільки те, що саме ви пишете й наскільки добре ви це робите.

Звичайно, завдяки інструментам робота з текстом стає набагато простішою. Вони допомагають із перевіркою орфографії та форматуванням, дозволяють працювати над одним текстом спільно з іншими авторами. Інструменти допомагають писати більше та швидше, але вони не допомагають писати краще, якщо мова не йде про банальне виправлення помилок. Чим би ви не користувалися, значення мають тільки ваші таланти та навички.

Пошук та знайомство з новими програмами може бути захоплюючим заняттям. У цьому немає нічого поганого, якщо не перетинати тієї межі, за якою пошук більш зручних інструментів може стати предметом одержимості. Можливо, я був близьким до цього, якщо судити з тієї кількості різних програм, які я перепробував. Але тепер, мені здається, мені вдалося направити енергію в правильне русло (або просто невідомих мені програм більше не залишилось, хто знає). Коротше кажучи, я вирішив остудити свій дослідницький запал у цьому напрямі. Нащо шукати щось нове, якщо тебе цілком влаштовує те, що в тебе вже є?