Категорії
Блоґерство

Чому на цьому сайті вимкнені коментарі

Однією з характерних особливостей блоґів є можливість для відвідувачів залишати коментарі к дописам. Ця можливість може бути реалізована або засобами системи, на якій працює блоґ, або за допомогою сторонніх сервісів. Існує точка зору, що можливість коментування є для блоґа плюсом. Численні інструкції зі створення успішного блоґа дають власникам сайтів рекомендації: дайте читачам можливість залишати коментарі та залучайте їх до дискусії.

Я згоден із тим, що від коментарів може бути певна польза. Коментарі дають можливість зворотного зв’язку з читачами. Коментарі дозволяють завести нові знайомства з людьми, які мають схожі інтереси та захоплення. Але я при створенні цього сайту все ж відмовився від коментарів, оскільки бачу кілька негативних моментів, які переважують плюси.

  • Коментарі віднімають час. Їх треба перевіряти, читати, видаляти некоректні повідомлення та спам. Усе це створює додаткове навантаження на власника сайту. І з ростом популярності сайту за нагрузка зростає.
  • Користувачі можуть залишати коментарі анонімно, що я не вважаю правильним. Мій сайт — не місце для негативу та тролінгу.
  • Можливістю залишати коментарі користується малий відсоток користувачів.
  • Користувачі рідко читають коментарі.
  • Сторінки сайту без коментарів виглядають акуратніше та простіше, містять менше зайвої інформації. Сторінки сайту завантажуються швидше.

Я хочу, щоб відвідувачі приходили на цей сайт за цікавою та корисною інформацією. Щоб вони читали мене, а не влаштовували діалоги та суперечки в коментарях. Цей сайт — не чат і не форум. Але це не означає, що я не хочу знати думку своїх читачів. Я відкритий до спілкування, але хотів би, аби воно відбувалося за межами цього сайту. Якщо ви зі мною в чомусь не згодні, або просто хочете висловити свою думку стосовно будь-якого матеріалу на цьому сайті — надішліть мені листа.