Категорії
Фільми

Комедія «Міс Петтігрю живе одним днем»

«Міс Петтігрю живе одним днем» (Miss Pettigrew Lives for a Day) — комедійний фільм спільного виробництва США та Великої Британії, який вийшов у прокат у 2008 році. Фільм знято за однойменним романом англійської письменниці Вініфред Вотсон.

Події відбуваються в Лондоні перед самим початком II Світової Війни. Гувернантку Ґвіневеру Петтігрю (Френсіс Макдорманд) звільняють із четвертого місця роботи. Жінка відправляється до агенції з найму працівників, але там їй кажуть, що не можуть їй допомогти. В агенції Ґвіневера підслуховує телефонну розмову, з якої дізнається, що американській співачці Делісії Лафосс (Емі Адамс) якраз потрібен секретар. Ґвіневера цупить візитну картку Делісії й відправляється до апартаментів співачки.

Ґвіневера говорить Делісії, що її прислали з агентства, і в такий спосіб влаштовується на роботу до співачки. Від Делісії Лафосс Ґвіневера на свій подив дізнається, що та перебуває в стосунках із трьома чоловіками: із бідним закоханим у співачку піаністом Майклом Пард’ю (Лі Пейс), який щойно вийшов із в’язниці, з багатієм Ніком Калдереллі (Марк Стронг), який володіє нічним клубом, у якому співає Делісія, та з молодим театральним імпресаріо Філом Ґолдманом (Том Пейн), який обіцяє дати Делісії роль у театральній постановці на Вест-Енді.

Міс Петтігрю береться допомогти Делісії впорядкувати її вельми заплутане особисте життя й на 24 години потрапляє до вищого світу — світу, сповненого модних показів, яскравих вечірок і любовних інтриг. У підсумку Ґвіневера та Делісія стають подругами й допомагають одна одній влаштувати особисте життя.

За сюжетом цей фільм — така собі чергова версія історії про Попелюшку. Перша половина фільму вийшла більш ексцентричною, у другій більше мелодрами. Загалом кіно справляє приємне враження, це дуже милий і смішний фільм у дусі старих комедій — без дурнуватих жартів та незрозумілих вчинків.

Френсіс Макдорманд — чудова актриса, завжди приємно бачити її на екрані. У цьому фільмі вона грає блискуче. ЇЇ персонаж — одинока жінка середнього віку, яка виховувалась у родині вікарія й має відповідні уявлення про пристойність. Їй важко ладнати з роботодавцями, через що вона й опинилася в скрутному становищі — безробітна й голодна. Та попри всі складнощі вона залишається доброю, чуйною людиною й дотримується власних моральних принципів.

Чудовий акторський дует із Макдорманд складає Емі Адамс. Її героїня — дуже мила дівчина, але трохи без царя в голові. На шляху до кар’єрних звершень біднесенька зовсім заблукала в трьох соснах, себто, розгубилася, на кому з трьох чоловіків зупинити свій вибір і що обрати — кар’єру чи кохання.

Фільм добре поставлений, з чудовими декораціями й костюмами, і музичний супровід гармонійно доповнює картинку. Дуже раджу подивитися це кіно!

Міс Петтігрю живе одним днем
Міс Петтігрю живе одним днем
Комедія «Міс Петтігрю живе одним днем»
Міс Петтігрю живе одним днем
Міс Петтігрю живе одним днем
Міс Петтігрю живе одним днем
Міс Петтігрю живе одним днем
Міс Петтігрю живе одним днем