Категорії
Прочитане

Роман Олексія Волкова «Мертві квіти»

«Мертві квіти» — детективний роман українського письменника Олексія Волкова.

Головний герой, лікар із Вінниці Станіслав Ковач, несподівано отримав у спадок будинок у місті Галич Івано-Франківської області. У заповіті було вказано, що нерухомість перейде в його власність лише в тому разі, якщо він виконає кілька дивних умов, одна з яких — цілий рік прожити в цьому будинку. Станіслав, який тільки-но розлучився з дружиною й залишився без житла, вирішує: чому б і не переїхати до Галича, адже потім будинок можна буде продати…

Та не так сталося, як гадалося. У Галичі на Станіслава очікувало багато сюрпризів. У першій половині роману автор максимально ускладнив життя своєму герою, він стільки всього навалив на Станіслава, що тому впору було за голову хапатися. Але Станіслав хлопець не такий уже і простий, він свого ніде не упустить.

Клубок тут автор, треба сказати, заплутав нічогенький! Дуже цікаво було спостерігати за тим, як Станіслав крок за кроком його розмотує. Усі ниточки вдалося з’єднати між собою, тільки от містичне якось випало із загальної картини, здалося трохи зайвим. Автор, як на мене, дещо перестарався, намагаючись додати до цієї історії якомога більше загадкового.

Загалом же роман став для мене приємною несподіванкою. Тут усе на доволі пристойному рівні: гострий захоплюючий сюжет, непередбачувана розв’язка, цікавий головний герой.