Категорії
Прочитане

Роман Ієна Ренкіна «Кішки-мишки»

«Кішки-мишки» — детективний роман шотландського письменника Ієна Ренкіна. Це другий роман у серії про інспектора едінбургської поліції Джона Ребуса.

Про сюжет. Інспектор Ребус розслідує обставини загибелі молодого хлопця, труп якого знайшли в покинутому будинку. Експерти стверджують, що хлопець помер від передозування наркотиків, але деякі дивні обставини цієї смерті переконують інспектора, що в цій справі не все так просто.

Ренкін вигадав своєму персонажу цікаве прізвище, воно добре запам’ятовується, але, як на мене, воно більше підходить якомусь комічному персонажу на кшталт інспектора Гаджета. Інспектору едінбургської поліції, грозі місцевого злочинного світу, варто було б дати більш солідне прізвище. Загалом же Ребус вийшов доволі шаблонним персонажем: немолодий поліцейський, колишній спецпризначенець, не дуже товариський, з невлаштованим особистим життям і з пристрастю до алкоголю.

Не обійшлося в цьому романі без загадкових малюнків та натяків на містику, які тут були відверто зайвими. Гадаю, сучасні автори детективів занадто часто використовують у сюжетах, які зовсім цього не потребують, загадкові знаки, ритуальні жертвоприношення та інші дурниці. Спроба за їхньою допомогою зробити злочин більш загадковим мені здається дешевим трюком.

Загалом «Кішки-мишки» — непоганий поліцейський трилер, доволі захоплюючий, в міру похмурий, з місцевим шотландським колоритом. Я, щоправда, від цього роману очікував трішки більшого. Серією про інспектора Ребуса я зацікавився через велику популярність Ренкіна, який в останні роки у Великобританії має найбільші наклади серед авторів детективних романів. Проте ані Ребус, ані сюжет роману нічим особливо не здивували.