Категорії
Мінімалізм

Інформаційна дієта

Останнім часом я намагаюся позбавлятися від усього зайвого. Від того, що не приносить користі або задоволення, але забирає сили й час.

У деякий момент я відчув, що настав час обмежити споживання інформації, аби не розчинитися в цьому нескінченному потоці. Я хочу створювати, а не споживати, тому вважаю гарною думкою знизити рівень інформаційного шуму. Тож я вирішив позбавитися від новин.

Коли в останній раз читання новин викликало у вас позитивні емоції? Хіба засоби масової інформації надають перевагу чомусь приємному та надихаючому? Ні. Гадаю, ви й самі помічали, що ЗМІ надають перевагу сенсаціям та поганим новинам. Нескінченний потік брехні, лицемірства та негативу. Тож нащо забивати цим свою голову?

Я перестав відвідувати сайти з новинами, видалив їх із закладок у браузері та відписався від усіх розсилок. Що стосується телевізійних новин, то я й так уже давно не дивлюся телевізор.

Мушу визнати, що я чудово почуваюся без новин. Не думаю, що я таким чином позбавляю себе чогось важливого. Про все, що може вплинути безпосередньо на моє життя, я так чи інакше дізнаюся. А на інше я не хочу витрачати свій час. Замість безглуздого читання новин я вважаю за краще провести час за читанням гарної книжки. Що раджу робити і вам.

Якщо мені судилося стати руслом, я вважатиму за краще, щоби по ньому протікали гірські струмки, води парнаських джерел, а не міських стічних канав.
— Генрі Девід Торо