Категорії
Прочитане

Роман Майкла Коннеллі «І янголів політ»

«І янголів політ» — детективний роман Майкла Коннеллі. Це шостий роман у серії про детектива Гаррі Босха.

Про сюжет. Вбито скандально відомого адвоката Говарда Елайаса, який спеціалізувався на звинуваченні поліцейських у корупції, расизмі та жорстокості. Своїх підзахисних Елайас виставляв жертвами свавілля поліції та робив їх героями місцевого масштабу. Вбивство Елайаса сталося напередодні початку великого судового процесу, чергової справи проти поліції. Кожний поліцейський у Департаменті поліції Лос-Анджелеса стає потенційним підозрюваним у вбивстві. Розслідування доручають слідчій групі Ієроніма «Гаррі» Босха.

Конеллі в цьому романі придумав якусь безглузду комбінацію із сайтом злочинців. Збоченці створили для себе сайт, на якому викладають фото- та відео-контент. Про існування цього сайту знає обмежене коло осіб, а доступ до контенту можливий тільки за логіном і паролем. Але власникам сайту такого захисту виявилося замало. Вони зламали інтернет-сторінку якоїсь проститутки і встановили там приховане посилання на свій сайт. Зламана сторінка використовувалася як «потайний хід». У випадку небезпеки злочинці закривали «потайний хід» і шукали нове місце для прихованого посилання.

Нащо ті «потайні ходи» — не зрозуміло. Збоченці й так знають адресу сайту. Щоби відкривати його, їм не потрібне ніяке посилання на сторонніх ресурсах. І якщо адреса сайту не змінюється, перенесення прихованого посилання на новий зламаний сайт нічого не дає — посилання веде в те саме місце. Якщо хтось дізнався адресу збоченського сайту, він і далі буде її знати, куди б ті розумаки не тулили нове посилання.

Перша половина роману мені здалася трохи нудною. Нічого цікавого на початку не відбувається, розслідування просувається дуже повільно. Якщо і з’являються якісь цікаві докази чи факти, вони або нікуди не ведуть, або поки що нічого не дають слідству. Найцікавіше починається в останній третині, яка і витягує весь роман.

Загалом «І янголів політ» — доволі непоганий детектив. Мені він сподобався більше, ніж «Чорне відлуння» (перший роман у серії про Босха, який я читав раніше).