Категорії
Мінімалізм

Гра в мінімалізм

Домашні речі виглядають куди цікавіше, якщо їх винести з дому.
— Генрі Девід Торо

З першого вересня я вирішив активно взятися за втілення в життя принципів мінімалізму. Допоможе мені в цьому «гра в мінімалізм». Я й раніше не був схильним до накопичення різного мотлоху, але, як то кажуть, немає межі досконалості. Хочу менше часу витрачати на наведення й підтримування порядку. Хочу скоротити витрати. Хочу скоротити кількість справ, щоби більше часу залишалося на більш приємні речі — творчість, читання, прогулянки на свіжому повітрі.

Ось що пишуть про «гру в мінімалізм» Джошуа Філдс Мільберн та Райан Нікодемус у своєму блозі:

Знайдіть друга або родича, який, як і ви, хоче позбавитися від якихось зайвих речей. Кожний день протягом місяця потрібно позбавлятися від мотлоху. У перший день позбутися однієї речі, у другий — від двох, у третій — від трьох і т.д. Це може бути одяг, меблі, електроніка, інструменти, прикраси. Продавати, віддавати, викидати. Щоби ви не робили, майно повинно бути за межами вашого будинку — і вашого життя — до опівночі кожного дня. Спочатку це легка гра.

Але на другому тижні стає все складніше, коли ви обидва вже позбавляєтеся від дюжини речей у день. Хто протримається довше, той і виграв. Або переможцями стають обидва, якщо протримаються цілий місяць.

Я не знайшов собі компаньйона, тож буду грати один. Цікаво, скільки днів я зможу протриматись.

[Upd. 12.09.2014] Недовго я протримався. На сьомий день ледь назбирав сім предметів, від яких був готовий позбутися. І змушений був на цьому зупинитися. Але через деякий час треба буде обов’язково повторити цю процедуру!

Це дуже корисно, ось так час від часу окинути оком предмети, які тебе оточують, та спитати себе: а чи дійсно мені це потрібно? Чи дарує мені ця чи інша річ радість? Чи користуюся я цим постійно? Чи, може, цей мотлох уже давно пора відправити на смітник?