Категорії
Прочитане

Книжка Гела Елрода «Чудовий ранок. Як не проспати життя»

Гел Елрод — американський письменник, лектор і тренер. Він допомагає своїм клієнтам досягти успіху в бізнесі та максимально реалізувати себе в різних сферах життя.

Коли Гелу Елроду ще не виповнилося і 20 років, він уже встиг досягти певних успіхів у бізнесі, мав кохану дівчину й був цілком задоволений життям. Потім сталася жахлива автокатастрофа, яка все це змінила: Гел дістав серйозних проблем зі здоров’ям, дівчина його покинула, у бізнесі все довелося починати спочатку. Проте Елрод знайшов у собі сили подолати всі труднощі й успішно повернувся до роботи. Він став одним із кращих торгових представників у великій фірмі й написав свою першу книжку «Беручи курс на життя», у якій розповів про свій досвід. 

За кілька років життя Елрода знову перетворилося на повний хаос. Видавець Гела втік із країни, прихопивши весь його гонорар. Через фінансову кризу бізнес Гела зазнав великих фінансових втрат, з’явилися проблеми з виплатою іпотеки. 

У той час друг порадив Елроду бігати зранку, аби покращити самопочуття й очистити думки. Під час ранкових пробіжок Елрод відчув натхнення і зрозумів, як йому змінити своє життя. Він розробив комплекс щоденних занять, завдяки яким зумів, як він стверджує, покращити практично всі аспекти власного життя. Свій метод Елрод назвав «Чудовий ранок» і написав про нього свою другу книжку, яка отримала назву «Чудовий ранок. Як не проспати життя».

Як пише Елрод, проблема більшості з нас полягає в тому, що ми бажаємо досягти в бізнесі або інших сферах життя максимального рівня успіху — 10 балів, але рівень нашого особистісного розвитку відповідає лише 2 або 3 балам з 10. Наш рівень не відповідає рівню наших бажань. 

Єдиний спосіб вирішити цю проблему — перетворити себе на особистість, якій під силу досягти успіху. Для цього потрібно знайти вільний час і щоденно займатися саморозвитком. І найкращим часом для цього є ранок: потрібно прокидатися на півтори-дві години раніше, ніж зазвичай, і використовувати цей додатковий час із максимальною користю.

«Саме перша година нового дня впливає на те, як ви використовуєте внутрішній потенціал і досягаєте бажаного рівня успіху».  

Елрод обіцяє, що його метод «Чудовий ранок» навчить прокидатися енергійно й радісно. Він пропонує п’ять дієвих кроків, виконання яких допоможе стати «жайворонком» і зробить ранній підйом легким і приємним. 

Додатковий час, що з’явиться завдяки ранньому підйому, Елрод пропонує витрачати на заняття, які він називає «Рятувальними кругами»:

  1. Тиша. Частину ранкового часу треба присвятити роздумам, медитації, глибокому диханню. Це допоможе швидко знизити рівень стресу й дасть змогу починати кожен день у спокійному й безтурботному настрої.
  2. Афірмації. Вони змінять спосіб мислення й почуття, допоможуть відмовитися від непродуктивних звичок і замінити їх діями, спрямованими на досягнення успіху.
  3. Візуалізація. Творча візуалізація, як стверджує автор, допоможе сформувати потрібне бачення, яке заполонить увесь розум і гарантуватиме захопливе й нічим не обмежене майбутнє.
  4. Фізичні вправи. Навіть кілька простих вправ щоранку здатні підвищити рівень енергії, зміцнити здоров’я й додати впевненості.
  5. Читання. Це один із найприємніших способів отримання знань і генерування ідей та стратегій, потрібних для досягнення успіху.
  6. Письмо. Записуйте думки, ідеї, висновки. Ведіть щоденник.

Три найважливіші ідеї, які можна почерпнути з цієї книжки:

  1. Аби досягти успіху, потрібно припинити задовольнятися меншим у будь-якій сфері життя.
  2. Будь-яка людина здатна досягти й підтримувати найвищий рівень здоров’я, багатства, щастя та успіху в житті.
  3. Ранній підйом і те, на що ми витрачаємо перші години дня, суттєво впливають на життєвий успіх.

Як великий прихильник раннього підйому, я обома руками підтримую метод Гела Елрода. Можливо, Елрод не є першим, хто пропонує подібний спосіб досягнення успіху, проте його метод, без сумніву, дієвий. Це крутезна ідея — використовувати перші годину-дві кожного дня на те, щоби працювати над собою і вивчати щось нове. Тож без зайвих вагань рекомендую цю книжку всім, хто хоче змінити власне життя!